ЦВК розпустила Одеську міську виборчу комісію

Центральна виборча комісія ухвалила рішення про достроковий розпуск Одеської міської територіальної виборчої комісії. Цю інформацію підтвердив речник ЦВК Костянтин Хівренко.

За його словами, це пов’язано з численними порушеннями в роботі виборчої комісії. Зокрема йдеться про порушення законодавства України, запевнив Хівренко.

Під час розгляду постанови про розпуск Одеської міської ТВК голова ЦВК Олег Діденко наголосив, що виборчі комісії “не наділені” повноваженнями оцінювати рішення суду.

“У межах швидкоплинного виборчого процесу, особливо на стадії, коли вже має завершуватися строк здачі бюлетенів, прийняття рішень всупереч рішенням судів, які набрали законної сили, може негативно вплинути на виборочий процес та реалізацію виборчих прав”, – пояснив Діденко.

За таке рішення одноголосно проголосували 16 членів ЦВК.

Як повідомив на своїй сторінці в Facebook голова Одеської обласної організації ВГО “Комітет виборців України” Анатолій Бойко, у ЦВК були підстави для розпуску міської ТВК.

Наразі немає підстав говорити про те, що вибори в Одесі під загрозою. Занадто багато хто, в них зацікавлені, тому, думаю, з подачею кандидатур для нового складу проблем бути не повинно. Хоча в цьому році все можливо”,– написав Бойко.

Зазначимо, Одеська міська ТВК 12 жовтня вдруге зареєструвала кандидата на посаду міського голови Одеси Дмитра Голубова. Повторну реєстрацію скасував Одеський окружний адміністративний суд. Як пояснив суддя-спікер Ігор Завальнюк, рішенням про реєстрацію Одеська міська ТВК порушила Конституцію та Виборчий кодекс.

Напередодні, 5 жовтня Голубов заявив, що його зняли з виборів мера Одеси, та звинуватив у цьому президента Володимира Зеленського. За словами судді-спікера Одеського окружного адміністративного суду Ігоря Завальнюка, причиною скасування реєстрації стало порушення вимоги щодо грошової застави.

Голубов записав скандальне ВІДЕО:

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *