Нема грошей: вибори 31 жовтня у Кароліно-Бугазькій ОТГ під загрозою зриву

Вибори депутатів та голови Кароліно-Бугазької об’єднаної громади, які призначені на 31 жовтня, під загрозою зриву через відсутність грошей на їх проведення. Про це повідомив голова виборчої комісії Олексій Байрак.

Кароліно-Бугазька виборча комісія наразі розташується у будівлі сільської ради. З вересня її члени готуються до проведення перевиборів, що мають відбутися 31 жовтня. На них мешканці селища Затока та села Кароліно-Бугаз обиратимуть депутатів та голову громади. Для участі у виборах зареєстрували 141 кандидата у депутати та 11 кандидатів на голову громади.

Очільник комісії Олексій Байрак розповідає: на підготовку до виборів залишилося два дні. Потрібно роздрукувати бюлетені для 4 700 виборців, але грошей на це немає.

Запрошення направлені, але що стосується бюлетенів, ми не можемо їх роздрукувати, бо у нас на це немає фінансування. Зараз комісії працюють, але в штатному режимі. Жодної копійки від держави ми не отримали, а це передбачено законодавством”, – зазначив Олексій Байрак.

За словами адвоката виборчої комісії Володимира Мацко, її члени забезпечені лише технікою та приміщенням, де працюють. А роботу їм не оплачують, зазначив він.

На сьогодні територіальна виборча комісія неодноразово зверталася до Кароліно-Бугазької сільської ради з питанням щодо фінансування витрат на підготовку та проведення повторних виборів. Частково сільською радою було забезпечено діяльність комісії, надане приміщення, витратні матеріали, техніка та канцелярія”, – зазначив адвокат.

Кошти для проведення перевиборів не виділили, бо їх немає в бюджеті, пояснив секретар Кароліно-Бугазької сільської ради Ігор Мазур.

“Бюджетна комісія два рази розглядала це питання. Гроші на повторні вибори не передбачені, тож не виділялися. Це питання також виносили на сесію, однак на ній депутати так само вирішили не виділяти кошти”, – додав чоловік.

МельниченкоДля участі у перевиборах комісія зареєструвала 141 кандидата у депутати. На посаду очільника громади балотуються 11 людей.

Один з них – голова Білгород Дністровської районної ради Григорій Мельниченко. Він каже – малоймовірно, що вибори відбудуться.

Гроші мали виділити на виборчу компанію Кароліно-Бугазька рада, а вона сьогодні, згідно з рішенням суду, нелегітимна. Моє передбачення — вибори будуть переноситися, враховуючи в’ялу передвиборчу компанію. Я не бачив жодного кандидата, який би проводив будь-яку кампанію”, – зазначив Григорій Мельниченко.

Натомість кандидат Володимир Корнієнко каже, що причин перенесення виборів не бачить, тому продовжує свою передвиборчу кампанію.

“Я як кандидат не бачу, щоб вони затягувалися. Я зареєстрований, відкрив свій передвиборчий фонд, розміщується моя агітаційна продукція в Кароліно-Бугазі та проводяться зустрічі з виборцями. Сподіваюсь, що вибори відбудуться”, — розповів чоловік.

Ще один з кандидатів — адвокат Станіслав Клименко. За результатами виборів в Кароліно-Бугазькій ОТГ, що проходили минулого року, він посів друге місце. Каже — впевнений, що вибори перенесуть на наступний рік.

Бойко“Фінансування виборів під загрозою. І саме їх проведення вважається неможливим без фінансування. Тому що навіть надрукувати бюлетені — великі кошти, які необхідно десь взяти. А по закону їх може виділити на перевибори тільки місцевий бюджет”, — зазначив він.

Громадянська мережа “Опора”, представники якої минулого року слідкували за виборами у Кароліно-Бугазькій ОТГ, цього разу вирішила не відправляти туди своїх представників. Про таке журналістам повідомив координатор спостереження в Одеській області Анатолій Бойко.

“Такі формати спостережень, які могли зафіксувати брутальну фальсифікацію, коли люди збираються бозна-де і просто фальшують протокол, потім група якихось людей себе проголошує владою, і на це ніхто не реагує з правоохоронних органів, ми не бачимо доцільними”, — додав він.

Чи відбудуться місцеві вибори у комісії повідомлять 29 жовтня.

Нагадаємо, до складу Кароліно-Бугазької громади увійшли два курортні селища: Затока та Кароліно-Бугаз. Влітку на узбережжі Чорного моря тут озоровлюються сотні тисяч українців, що потенційно відкриває великі можливості для наповнення бюджету.

Кількість місцевого населення складає 3,8 тисяч людей.

Джерело – Суспільне

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *