“Припиніть силовий пресинг”: мери українських міст вимагають зустрічі з Зеленським

Мери українських міст вимагають особистої зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським. Асоціація міст України направила очільнику держави відкритий лист.

Про це повідомляє СИЛА ГРОМАД, посилаючись на документ, опублікований на сайті Асоціації.

Ми, уповноважені представники 909 органів місцевого самоврядування – членів Асоціації, належимо до різних політичних сил, представляємо різні за розміром та рівнем соціально-економічного розвитку муніципалітети.  Для Асоціації головними пріоритетами є безпека людей, надання якісних соціально-адміністративних послуг громадянам, забезпечення проведення відкритих прозорих місцевих виборів та реалізації права громадян обирати та бути обраними. Сьогодні органи місцевого самоврядування опинилися перед низкою проблем: чисельні перевірки, обшуки правоохоронних органів фактично паралізують діяльність із забезпечення нормальної життєдіяльності громад та надання послуг жителям, вибіркове погодження місцевих запозичень ставить під загрозу фінансування виплат заробітної плати працівникам бюджетної сфери, завершення ремонту шкіл, дитячих садків, оснащення лікарень; блокування рахунків комунальних підприємств, що надають послуги теплопостачання, призведе до зриву опалювального сезону. Ми переконані, що лише встановленням діалогу центральної та муніципальної влади, їх постійною співпрацею та координацією вдасться досягти європейського рівня якості надання послуг населенню, гарантувати права громад та громадян під час передвиборчої кампанії на місцевих виборах 2020 року, своєчасно розпочати по всій країні опалювальний сезон. З метою забезпечення ефективної співпраці між органами державної влади та органами місцевого самоврядування, збереження основних принципів належного врядування і конституційних прав громадян звертаємося до Вас як до гаранта Конституції України з ініціативою провести зустріч з Правлінням Асоціації міст України”, – йдеться у зверненні АМУ.

Як підтвердили в Одеському регіональному відділенні АМУ, яке об’єднує 33 міста та ОТГ, що є членами організації, напередодні місцевих виборів посилюється системний тиск правоохоронних органів на органи місцевого самоврядування.

Так, суттєво зросла кількість порушених кримінальних справ проти представників місцевого самоврядування, відбуваються чисельні перевірки, обшуки правоохоронних органів, що паралізує життєдіяльність громад.

В АМУ наполягають, що головним завданням правоохоронних органів сьогодні має бути захист життя, здоров’я, прав, свобод і законних інтересів громадян, охорона громадського порядку і громадської безпеки, а відволікання працівників Служби безпеки України для виконання невластивих їм функцій – перевірки економічної діяльності рад та комунальних підприємств, в країні, де йде війна, – фактично несе загрозу ефективному виконанню завдань із захисту державного суверенітету, територіальної цілісності та конституційного ладу України.

Крім того, члени Асоціації – голови міст, селищ та сіл, – представляють різні політичні сили та інтереси громад. Тому задля ефективної співпраці між органами державної влади та органами місцевого самоврядування звернулися до Президент як до гаранта Конституції України з ініціативою провести зустріч з Правлінням Асоціації міст України.

Відкритий лист Асоціації міст України на своїй сторінці в Facebook прокоментував мер Дніпра Борис Філатов.

Зелена влада  конкретно збожеволіла. Розуміючи, що вони з тріском провалюють вибори, вони включили найбрудніші методи, механізми боротьби з місцевим самоврядуванням. По всій країні, а не тільки в Дніпрі, фабрикуються кримінальні справи. Містам не погоджують кредити на будівництво лікарень. Тепловикам арештовують рахунки, щоб зірвати опалювальний сезон, а звинуватити в цьому діючих мерів. Усіма цими підлостями керують з Офісу Президента. Зеленському не вдасться зробити вигляд, що він до цього не причетний”, – написав мер Дніпра на своїй сторінці.

Авторка – Оксана Піднебесна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *