Кілійський фермер вирощує гібридну ягоду – ожиномалину

Особливу ягоду – гібрид ожини і малини вирощує в своєму господарстві фермер із села Шевченкове, Кілійського району, Дмитро Євдокимов. За словами фермера, причин, що спонукали розширити асортимент вирощуваної продукції, було декілька.

Не останнім чинником стала аномальна погода. “Погода – один з каталізаторів того, що я почав цікавитися іншими культурами, більш зимостійкими, засухостійкими і врожайними.

За словами Дмитра Євдокимова, “ожиномалина” – не зовсім інноваційний гібрид. Якщо ви коли-небудь куштували малину з великими ягодами (близько 5 грам), то найімовірніше, тут не обійшлося без ожини. Як зазначає фермер, гібрид досить невибагливий у вирощуванні. Ягода велика (4-5 см), з приємною кислинкою і ненав’язливою солодкістю.

Крім цього, плоди практично не деформуються при прибиранні і відрізняються гарною транспортабельністю. Як зазначає садівник, саджанці незвичайного гібриду достатньо дорогі – 60-65 грн/шт, але в перспективі рентабельність вирощування ожиномалини може зрівнятися з нині популярною лохиною.

Родина Дмитра займається фермерством в селі Шевченкове вже більше 13 років. Ще батьком садівника, Олегом Євдокимовим, було закладено сади інтенсивного типу, в яких вся родина працювала над розведенням фруктових та ягідних культур – яблук, слив, груш, малини і ожини.
Згодом, занурюючись все більше в процес садівництва, син Олега – Дмитро, зрозумів, що крім вирощування «класичних» видів плодово-ягідної продукції, родині варто поекспериментувати з новими культурами.

За словами фермера, причин, що спонукали розширити асортимент вирощуваної продукції, було декілька.

«По-перше, аномальна зима в цьому році стала справжнім кошмаром для всіх садівників України. Різко вдарили морози, в січні доходило до -12 градусів, доводилося зігрівати дерева усіма можливими способами, але все було марно. Особисто у нас була катастрофа – кісточкові постраждали на 90%, про продажі не могло бути й мови, залишився козуб “на зуб” дітям. Морози змінилися дикою посухою, деякі колеги з інших господарств були в повному розпачі.
 

За словами Дмитра Євдокимова, «ожиномалина» – не зовсім інноваційний гібрид. Якщо ви коли-небудь куштували малину з великими ягодами (близько 5 грам), то найімовірніше, тут не обійшлося без ожини.

«Наприклад, сорти малини «Міраж », «Комерція», «Таганка» мають ген ожини» – розповідає Дмитро.

Крім цього, плоди практично не деформуються при збиранні і відрізняються гарною транспортабельністю. Як зазначає садівник, саджанці незвичайного гібриду достатньо дорогі – 60-65 грн / шт, але в перспективі рентабельність вирощування ожиномалини може зрівнятися з нині популярною лохиною.

Сьогодні родина Євдокимових налагоджує продажі саджанців, і показує на своєму прикладі всьому селу, як не опускати руки у важких ситуаціях і бути відданими улюбленій справі незважаючи на зовнішні обставини.

Джерело – Agri-gator

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *