Інститут національної пам’яті презентував фільм “2 травня. Без міфів”

2 травня виповнюються шості роковини трагічних подій в Одесі, коли ціною десятків людських життів було зупинено повзучий наступ “русской весны”.

Про це нагадали в Українському інституті національної пам’яті.

«Довкола тих подій досі тривають політичні спекуляції, але треба пам’ятати, що вони стали кривавим розв’язком провокацій, розгорнутих весною 2014 року проросійськими силами в Одесі», – зазначили історики.

Вони нагадали заяву експертної групи “2 травня” про трагедію в Одесі, що була епізодом в цілому калейдоскопі подій.

«Події в Одесі не були ізольовані від подій, що відбувалися раніше в місті і в країні. Заворушенням 2 травня передувала низка подій: силова ліквідація наметового містечка Євромайдану в Одесі; барикадування входів до будинку ОДА та заклики “захистити будівлю від прибулих, чужих бойовиків”; масове побиття під стінами ОДА активістів і журналістів; спроба примусити обласну раду проголосити чергову “народну республіку” 3 березня 2014 року. Так само знакові події відбулися після трагічної дати і були пов’язані з нею: зміна керівництва ОДА та силових структур області; заворушення та захоплення будинку міського управління міліції 4 травня”, – зацитували в УІНП висновок експертів.

Як наголошують історики, за даними СБУ, проросійські акції в Одесі взимку-навесні 2014 року інспірувалися з Росії. Лідери одеських сепаратистів отримували прямі вказівки та інструкції щодо розхитування ситуації в місті від кураторів з Москви. Зокрема серед організаторів акцій на Куликовому полі були громадяни Росії, серед них Антон Раєвський, один з ватажків російських неонацистів, у майбутньому бойовик, учасник війни на Донбасі, та Євген Мефьодов, згодом засуджений за організацію заворушень в Одесі.

«Аналізуючи перебіг подій в країні на той час, можна дійти висновку, що спротив українців 2 травня в Одесі, а згодом і 9 травня в Маріуполі остаточно зупинив повзучу спецоперацію спецслужб Росії під назвою “русская весна”. Сьогодні Одеса, Дніпро, Харків та інші міста півдня і сходу України живуть спокійним мирним життям, на відміну від Донецька та Луганська, де покласти край проросійським заколотам не вдалося», – підкреслюють в УІНП.

Там зазначають: щоб нав’язати власну версію трагічних подій в Одесі 2 травня 2014 року, російська пропаганда запустила міф про «одеську Хатинь», в якому проросійських організаторів заворушень представляють «мучениками», а українських активістів «радикалами». Натомість сумна правда виглядає інакше – десятки людей стали жертвами спецоперації російських спецслужб.

На сайті Інституту національної пам’яті представлено документальний фільм «2 травня. Без міфів», який зняла група «2 травня», що об’єднує незалежних експертів та небайдужих одеситів, щоб спростувати фейки російської пропаганди. В ньому про наступ «русской весны» в Одесі та обставини трагедії розповідають безпосередні учасники подій.

ФІЛЬМ “2 травня Без міфів” – можна переглянути тут:

Нагадаємо, 2 травня 2014 року учасники одеського антимайдану напали в центрі міста на колону вболівальників одеського ФК «Чорноморець» і харківського «Металіста», активістів місцевої «Самооборони» та Євромайдану. Під час сутичок пролунали постріли, загинули кілька людей.

Згодом антимайданівців відтіснили до Куликового поля, де спалили їх табір, а багато хто забарикадувався у Будинку профспілок. Сторони конфлікту закидали одні одних пляшками із запальною сумішшю та стріляли. Внаслідок пожежі, що виникла в будівлі, загинуло 48 учасників масових заворушень. 200 осіб з обох сторін конфлікту звернулися за медичною допомогою.

2 thoughts on “Інститут національної пам’яті презентував фільм “2 травня. Без міфів”

  1. ООН потребовали ,наконец то, назвать и наказац виновных в гибели людей в Одессе 2-го мая 2014 года…….а все эти бла…бла…бла от института “памяти” ( не понятно какой и чей памяти…) все очередное замыливание глаз всем кто ждет справедливого суда над убийцами и их организаторами.

  2. Убийцы сидят в Кремле!!! И если бы не 2 мая, Одесса была бы там где и Донецк с Луганском!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *