Інститут національної пам’яті пригрозив чиновникам, які приховують радянську символіку на Одещині

Південний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам”яті звернувся до органів місцевої влади та правоохоронців Одеської області з вимогою виконувати закон про декомунізацію.

Про це повідомила пресслужба регіонального відділу Українського інституту національної пам”яті.

Там нагадали, що в Україні діє Закон “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” і вони моніторять райони, міста та територіальні громади в межах Одеської, Миколаївської та Херсонської областей на предмет виконання закону і нагадують про кримінальну відповідальність за саботування процесів декомунізації.

Так, в Інституті національної пам”яті невдоволені тим, що у Подільську місцева влада оновила склеп-мавзолей Григорія Котовського, також не демонтовані два погруддя місцевому комуністу Самборському.

Аналогічна ситуація в південній частині Одещини.

В Арцизі місцева влада настільки полюбила Карла Маркса, що перейменувала його на поета-революціонера Христо Ботєва, аби не виконувати Закон про декомунізацію”, – йдеться у зверненні.

Також керівництву с. Фонтанка Лиманського району нагадали про необхідність демонтувати з пам’ятного обеліску в центрі села згадку про НКВС і радянську символіку.

А ось у Болграді і взагалі приховують пам’ятник Леніну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *