Агроноватори: ізмаїльські фермери вирощують фундук із пробірки

Фермери з Ізмаїла вирощують фундук в кокосовому волокні новим сучасним методом ін вітро- рослини розмножують в пробірці. Таким чином, вони залишаються стійкими до вірусів і зможуть швидше плодоносити.

На відміну від всім відомих традиційних способів насіннєвого і вегетативного, ін-вітро являє собою мікророзмноження в лабораторних умовах. Подібна технологія клонування рослин є ефективним способом отримання великої кількості саджанців за короткий час навіть для рослин, які важко розмножуються традиційним способом. При цьому проводиться оздоровлення садивного матеріалу від інфекцій.

Подібні методи вирощування рослин зарекомендували себе за кордоном, в Україні ж використовують його нещодавно. Як розповів керівник господарства Олександр Пономаренко, на підприємстві тривалий час вивчали досвід зарубіжних і українських колег, перш ніж зважитися на експеримент. Крім того, зелені клони розвиваються швидше і гармонійніше рослин, отриманих шляхом одирки від материнського куща і раніше вступають в період плодоношення. А те, що такі рослини не містять в собі спочатку вірусів, передбачає, що вирощувати їх можна буде, не застосовуючи хімікатів.

Фермер придбав фундук двох сортів — Тонда де-Романо – промисловий і Еніс – столовий. Зробили їх в одеській лабораторії, вперше продемонструвавши позитивний досвід мікророзмноження рослин в Україні.

Ізмаїльські садівники висадили клони фундука в кокосове волокно, просочене спеціальним поживним речовиною, і накрили плівкою. Потім їх пересадять у невеликі контейнери, в яких саджанці простоять до весни. А навесні рослини пересадять у відкритий грунт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *