Березівка, Доброслав, Теплодар і Чорноморськ звернулися до ВР та Уряду стосовно бюджету на 2020 рік

Місцева влада чотирьох міст Одеської області скликала депутатів на термінові сесії, на яких затвердили звернення до очільників Уряду й Верховної Ради. Таким чином муніципалітети долучилися до всеукраїнської акції “Поверніть гроші громадам!”, організованої Асоціацією міст України.

Міста Теплодар, Чорноморськ, селище Доброслав та депутатський корпус Березівської ОТГ на Одещині стурбовані запропонованим законопроєктом Держбюджету-2020, який не враховує коштів, необхідних містам і громадам для повноцінного життя та розвитку.

Поданий Урядом проект Державного бюджету на 2020 рік зменшує доходи місцевого самоврядування всупереч тому, що протягом останніх років значно збільшені повноваження та сфери відповідальності громад. Передбачений місцевим бюджетам ресурс не дозволить органам місцевого самоврядування виконувати власні та делеговані повноваження, унеможливить надання послуг громадянам.

Для недопущення суттєвого обмеження доступу громадян України в медичному обслуговуванні, соціальному захисті та освіті, закликаємо Вас:

  1. В проекті Державного бюджету України на 2020 рік:

1.1. підтримати норму про зарахування частини акцизного податку на пальне до місцевих бюджетів;

1.2. встановити розмір освітньої субвенції на 2020 рік в обсязі 105 млрд грн, що врахує підвищення заробітної плати педагогічним працівникам, а також компенсацію з державного бюджету в розмірі 14,6 млрд грн на підвищення заробітної плати педагогічним працівникам дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти, тренерів-викладачів дитячо-юнацьких спортивних шкіл;

1.3. спрямувати 20% коштів дорожньої субвенції до бюджетів міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад та передбачити формульний підхід щодо розподілу таких коштів між цими бюджетами;

1.4. забезпечити оплату з державного бюджету гарантованих державою пільг, зокрема, пільг на проїзд та послуги зв’язку;

1.5. передбачити на 2020 рік додаткову дотацію на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я у в обсязі не менше 20 млрд. грн. та її формульний розподіл між районними бюджетами, бюджетами ОТГ та міст обласного значення.

1.6. передбачити грошові кошти в державному бюджету на 2020 рік для погашення заборгованості держави перед теплогенеруючими організаціями по різниці тарифів за послуги з теплопостачання за період з 01.01.16р. по 31.12.19р.

2. Негайно перерахувати кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, передбаченої у Державному бюджеті на 2019 рік, та перехідних залишків з 2018 року”, – йдеться в офіційному зверненні  Теплодарської міської ради на ім”я Голови Уряду Дмитра Разумкова та прем”єр-міністра Олексія Гончарука.

Подібні документи керівництво сеища Дорброслав, міста Чорноморськ та Березівської міської ради спрямували до Уряду та Верховної Ради, з закликом врахувати інтереси органів місцевого самоврядування при затвердженні головного фінансового документу країни. Вони стосуються медичних послуг, освіти, субвенції на розвиток, зарахування акцизу в місцевий бюджет, кошти на гарантування пільг та інші делеговані державою видатки.

Звернення також розміщені на офіційних сайтах місцевих рад.

Авторка – Оксана Піднебесна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *