У Біляївській громаді створять ягідно-фруктовий хаб

Компанія Greenland, що входить у групу компаній Fruktona, виграла конкурс на оренду 36 га землі в Біляївській ОТГ на Одещині для вирощування ягід, будівництва комплексу з післязбиральної доробки, а пізніше – закладання черешневих, персикових та абрикосових садів, створення центру навчання та кооперування садівників.

Про це повідомляє “Біляївка. Сіті”.

«Створення хабу дасть змогу в подальшому створити або кооператив, або ягідний кластер. Хаб – це місце, де люди зможуть отримати знання, досвід, ідеї, як перетворити неприбуткове сільське господарство у постійно працюючий агробізнес», — сказав директор Greenland Сергій Українець. 

У відкритому ґрунті та в закритих тунелях планується вирощувати ягоди та дерева.

Їх саджанці планують також давати людям (або продавати за символічну плату) разом зі знанням про те, як зібрати максимальний врожай. Мова йде про сівозміни, систему захисту, полив тощо.

Група компаній Fruktona має виробничі потужності для переробки, тож буде постійним покупцем готової сировини від фермерів та домашніх господарств.

Підприємство Fruktona має повний цикл виробництва – від вирощування сировини до продажу готової продукції. На Вінниччині компанія вирощує малину, ожину, полуницю, лохину, червону смородину, яблука та вишні. Свіжі ягоди та фрукти продають в мережі супермаркетів Fozzy, «Ашан», «Метро», «Таврія В», «Новус», Good Wine.

Частина продукції йде на заморожування. Нещодавно підприємство освоїло ще один напрямок –  робить соки прямого віджиму. Будують завод з виготовлення наповнювачів для йогуртів та морозива. Успішно запустили лінію з виробництва заморожених фруктових кубиків, які експортується в Австрію та Європу для струдлів.

На Одещині Greenland планує розпочати з висаджування полуниці на початку 2020 року. Восени вже почали готувати ґрунт, підключають електроенергію та полив.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *