Мер Теплодару звернувся до прем”єра через ризики опалювального сезону

Міський голова міста Теплодар з Одещини Михайло Жовнір звернувся до Прем”єр-міністра України Олексія Гончарука офіційним листом. 

Про це повідомили в Одеському регіональному відділенні Асоціації міст України.

У зверненні голова міста просить скасувати постанову Уряду від 26.06.2019 № 560, якою пропонується встановити граничні тарифи на послугу з постачання теплової енергії для населення 1400 грн (з ПДВ) за 1 Гкал (за наявності приладів обліку) та 35,21 грн (з ПДВ) за 1 кв м (без приладів обліку).

При тому, що середньозважений тариф по Україні на теплову енергію станом на 1 травня 2019 року складав 1807 грн за 1 Гкал, запровадження меншого тарифу у відповідності до постанови №560 призведе до додаткових витрат місцевих бюджетів за час опалювального сезону 2019/2020 року.

Для Теплодарської міської ради ці втрати складуть 16, 2 мільйони гривень. Органи місцевого самоврядування будуть змушені зупинити фінансування зарплат педагогам та лікарям, скоротити працівників комунальних підприємств, обмежити соціальні програми, будівництво шкіл та дитячих садочків, ремонт та будівництво вулиць”, – повідомили в Теплодарській міській раді.

Окрім того, запропоновані постановою  рішення прямо порушують ст. 142 Конституції України, яка передбачає обов’язок держави забезпечити компенсацію витрат органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, а також вимоги частини першої статті 15 Закону України «Про ціни та ціноутворення», відповідно до якої Кабінет Міністрів України при встановленні державних регульованих цін на товари в розмірі, нижчому від економічно обґрунтованого розміру, зобов’язаний відшкодувати різницю між такими розмірами за рахунок коштів державного бюджету, – йдеться в офіційному зверненні Теплодарської міської ради.

Щоб теплопостачання не припиняти, муніципалітет Теплодару просить прем”єра скасувати постанову, яку Уряд має розглянути 30 жовтня 2019 року.

В Асоціації міст наполягають: постанова Уряду від 26.06.2019 №560 несе загрозу припинення діяльності підприємств комунальної теплоенергетики і, відповідно, надання послуг з постачання теплової енергії та гарячої води громадянам і призведе до додаткових витрат місцевих бюджетів за час опалювального сезону 2019/2020 року 7 млрд грн по всій державі.

Теплодар

Теплодар

 

 

 

 

 

 

 

 

Авторка – Оксана Піднебесна

One thought on “Мер Теплодару звернувся до прем”єра через ризики опалювального сезону

  1. У нас в городе Теплодар самые высокие тарифы на холодную воду и отопление. Людям тяжело оплачивать ГКал по 2 123 гр. Сколько можно над людьми издеваться?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *