Одесити взяли участь у мітингу аграріїв під Верховною Радою

Близько 14 тисяч аграріїв та селян з різних куточків України 3 жовтня вийшли під стіни парламенту на мітинг проти ініційованої Урядом земельної реформи. Організатором акції виступила ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада».

Голова вимога учасників акції – повністю заборонити іноземцям прямо чи опосередковано володіти українською землею. Саме таку можливість відкриває для них урядовий законопроект №2178, який дозволить українським компаніям мати у своїх засновниках іноземних громадян. Це і є та «лазівка», через яку іноземці зможуть володіти українською землею, що створює ряд загроз для вітчизняного агробізнесу та цілісності самої держави загалом.

Зокрема, існуючі в законопроекті обмеження на володіння землею в одні руки легко обходяться. А дозвіл іноземним громадянам володіти землею через українські компанії може призвести до витіснення з агросектору вітчизняних сільгоспвиробників, які не зможуть конкурувати з іноземним капіталом.

«В законопроекті йдеться про те, що купувати землю мають право компанії, зареєстровані в Україні. Але насправді їх власниками можуть бути іноземці. В цій, нібито українській компанії, буде українська назва, але вона буде перераховувати весь прибуток за кордон. Більше того, вона володітиме територією України», – вважає Денис Марчук.

У мітингу взяли участь представники від Одещини, зокрема підприємці, фермери та народні обранці, серед них депутати Одеської обласної ради Анатолій Артеменко та Олег Радковський.

Неприпустимість цього законопроекту полягає в тому, що він не заперечує можливість придбання землі сільгосппризначення іноземцями. Це ставить під загрозу продовольчу безпеку держави та порушує ст. 13 Конституції України. По-друге, дозволяє придбати одному покупцеві понад 210 тисяч гектарів землі, яка орієнтовно може коштувати в межах 500 тис. доларів, а земля у нас безцінна. Українець може примножити цю цифру в тисячі разів на благо народу України. Крім того, виникає загроза тотального безробіття на селі та його знищення. Україна втратить науковий потенціал, тому що влада націлена на ліквідацію НААН, щоб в першу чергу продати самі родючі землі, на яких працюють науковці, а це 450 тис. гектарів! Ми станемо на 100% залежними від іноземної селекції та генетики, що приведе до разючого підвищення цін на насіння, прищепи та таке інше. Переконаний: цей законопроект писався явно не для українців”, – переконаний депутат облради Анатолій Артеменко.

Організатори акції також підкреслили, що існуючі в законопроекті обмеження на володіння землею в одних руках будуть провокувати появу «земельних олігархів».

Законопроект №2178 уже подано до Верховної Ради та включено до порядку денного сесії. Його мають розглянути під час пленарного засідання сесії ВРУ найближчим часом. Однак, учасники акції вимагають його відкликати, оскільки даний документ не відповідає національним інтересам України та навіть несе загрозу її територіальній цілісності. Натомість має бути проведено всеукраїнський референдум щодо ринку землі, адже згідно із Конституцією України земля – національне багатство України, власником якого є народ.

Артеменко

мітинг

Авторка – Оксана Піднебесна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *