ОБСЄ зустрінеться з виборцями чотирьох ОТГ Одещини

Координатор проектів ОБСЄ в Україні в рамках проекту «Підтримка належного врядування в місцевих громадах як складової реформи децентралізації» планує провести  в період з 3 до 23 червня перед першими місцевими виборами 30 червня 2019 року близько 80 інформаційно-роз‘яснювальних зустрічей із виборцями у об‘єднаних територіальних громадах 6 областей України.

В Одеській області заплановані зустрічі у 4 ОТГ, де перші місцеві вибори відбудуться 30 червня. Серед них – Великобуялицька, Великоплосківська, Визирська та Зеленогірська ОТГ.

До участі у заходах будуть запрошені: кандидати у депутати/голови ради ОТГ, діючі посадові особи органів місцевого самоврядування, лідери громадської думки, члени виборчих комісій, місцеві підприємці, керівники установ, особи, які за специфікою своєї діяльності комунікують з великою кількістю людей (вчителі, лікарі, соціальні працівники, бібліотекарі).

Теми для обговорення:

  • Перші місцеві вибори в контексті реформи децентралізації. Які можливості існують для розвитку об’єднаних громад.
  • Функції і повноваження органів місцевого самоврядування, що обираються на місцевих виборах, чим вони відрізняються від «старих» органів місцевого самоврядування.
  • Вибори як механізм представлення інтересів виборців у  ОТГ. Механізми прийняття рішень у об’єднаній громаді. Роль і вплив жителів об’єднаної громади на прийняття рішень. Старостинські округи, роль старости при прийнятті радою ОТГ рішень, які стосуються старостинського округу. Виборча система на перших виборах у громадах (акцент – виборча система для міських ОТГ). Виборчі права ВПО (там, де це актуально).
  • Виборча кампанія: як має за законом проводитися агітація. Заборона використання підкупу і «адмінресурсу». Різниця між проведенням агітації та прямим чи непрямим підкупом виборців. Змістовність агітації: змагання ресурсів чи змагання програм? Відповідальність за порушення законодавства під час агітації, зокрема щодо підкупу та адмінресурсу.
  • Голосування. Як перевірити себе у списку виборців, як проголосувати вдома у разі хвороби. Потрібні для голосування документи. Особисте, таємне голосування. Заборона передачі бюлетеня стороннім особам, заборона фото-відеозйомки бюлетеня. Голосування осіб, що самостійно не можуть заповнити або вкинути бюлетень. Як не зіпсувати бюлетень.
  • Організація виборів (для членів виборчих комісій, якщо такі присутні). Використання системи онлайн-навчання «Виборком». Кримінальна відповідальність за порушення закону, в т.ч. за видання бюлетеня без паспорта, підписання чистих протоколів, тощо.

Зустрічі з виборцями заплановані в період з 3 до 23 червня 2019 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *