Топ-менеджмент “УДП” підозрюють у державній зраді: СБУ оприлюднила деталі оборудки

Служба безпеки України заблокувала спробу незаконного відчуження майна ПрАТ “Українське Дунайське пароплавство” з боку топ-менеджменту компанії, повідомляє прес-служба СБУ.

“Оперативники та слідчі спецслужби встановили, що оборудку було організовано під виглядом “реорганізації” діяльності пароплавства. Під час неї ділки планували вивести з балансу товариства 455 одиниць флоту, зокрема морські та річкові судна, баржі. Все це – в інтересах іноземної комерційної структури. Організатори також збирались штучно інвестувати кошти дочірніх і афілійованих підприємств пароплавства до статутного капіталу іноземної компанії”, – зазначено в повідомленні.

Для реалізації схеми зловмисники свідомо надали профільному міністерству документацію про нульову вартість 455 одиниць флоту, узгодження якої дало змогу самостійного розпорядження державним майном.

Своїми діями організатори могли завдати збитків громаді на понад 2 млрд гривень.

Окрім того, реалізація схеми могла завдати шкоди обороноздатності держави.

Під час розслідування було здійснено обшуки в офісних приміщеннях пароплавства і за місцями проживання учасників схеми. Була вилучена комп’ютерна техніка й електронні носії інформації, документація щодо діяльності офшорних компаній пароплавства, договори зовнішньоекономічної діяльності для ремонту плавзасобів, а також документи про створення офшорних компаній і фінансова звітність. Вилучені докази приєднано до матеріалів провадження.

Було також виявлено велику суму готівки в іноземній валюті.

Триває судове розслідування за ч. 1 ст. 14, ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *