Якщо їхати від Одеси вглиб Бессарабії, в предковічні буджацькі степи, потрапляєш у зовсім інший світ. Тут, в далекому краї, серед посушливої землі нещодавно розквітло село Семисотка. Його заснували німці-колоністи, пізніше, коли радянська влада виселяла жителів, будуючи Тарутинський полігон, декілька родин переселенців приїхали сюди з села Фрумушика. Зараз старовинні будинки хоч і не заселені, але викуплені місцевим підприємцем, який заснував тут село-музей під відкритим небом
Про те, як відроджується це місце, СИЛІ ГРОМАД розповіла місцева жителька Ганна ЧОБАНУ.

Відновити забуте село Семисотка і вдихнути в нього нове життя вирішив підпримець, про якого всі тут знають, це Олексадр Паларієв, засновник етно- комплексу Фрумушика-нова, який він відродив у память про своїх батьків. Тут, у Семисотці він викупив усі будинки, колись полишені господарями. Деякі були у жалюгідному стані, та пан Олександр перетворив ці садиби на цілий музейний комплекс, і постарався зберегти їхню автентичність.
Зараз Семисотка – унікальне місце на карті Одещини. А територіально відноситься до Петропавлівської громади Білгород-Дністровського району Колись у цих хатах кипіло життя, тут любили, народжували дітей, тримали овець і корів, звідси йшли у інший світ. Старовинні будинки й дотепер оздоблені візерунками, розписані картинами з побуту українців, а на кожних воротях зустрічають експонати, що колись оточували місцевих: різьблені рами, двері, мідний кухлик чи деревяні ночви.
Молдавські килими з трояндами, фіранки на вікнах, вишиті гладдю рушники, оздоблені подушки, святі образи на покутті; тут досі можна розпалити справжню піч, поколисати дитячу люльку, чи спробувати розігріти праску на вугіллі. Скриня, де родина зберігала цінні речі; посуд, меблі, музичні інструменти – все, що дісталось у спадок від батьків, це очевидці минулого, які нагадують історію цілих поколінь.
А ще Семисотка – це смарт-поселення, де екологічність врахована у побуті. Приміром, новий паркан облаштовано з місцевого каміння, де природні компоненти поєднані з сучасними технологіями. Біля кожного розписаного будинку – вуличні ліхтарі, проведено водогін, доглянуті городи й виноградники, тротуарною плиткою встелена ціла вулиця, є навіть система відеонагляду.
А на одній зі старовинних хат ми побачили сонячні батареї на даху.
Після війни, сподіваються власники музею під відкритим небом, кожен турист зможе побувати у цьому незвичному куточку Бессарабії.
Побачити красу нашої землі можна у ВІДЕО від СИЛИ ГРОМАД:
Авторка – Оксана Піднебесна