У Біляївській громаді планують назвати школу іменем вчителя, що загинув на війні. ВІДЕО

Родичі загиблого на фронті захисника Володимира Калмика створили петицію про присвоєння йому звання “Герой України”. 55-річний вчитель фізкультури з Одещини у перші дні повномасштабної війни пішов добровольцем на фронт та загинув 17 вересня 2022 року під час виконання бойового завдання на Херсонщині.

Володимир Калмик разом з родиною проживав у Біляївці, мав двох доньок та чотирьох онуків. Пішов добровольцем на війну 25 лютого 2022 року.

Я вісім років не пускала. Вмовляла, говорила, що ти хороший вчитель, ти на своєму місці, коли треба всі підемо. 24 числа, коли ми всі прокинулись вранці від вибухів, я збирала дітей, а ввечері ми сіли удвох і він мені каже: “Люда я завтра йду в військкомат”. І я змовчала”, — розповіла дружина загиблого Людмила.

Загиблому на війні вчителю з Одещини просять надати "Героя України"
Володимир Калмик з доньками Тетяною та Іриною. Фото із сімейного архіву родини Калмик

Жінка додала, що її чоловік був патріотом, пішов служити, щоб звільняти території від російських окупантів.

Мій чоловік робив все можливе, щоб звільняти наші території. Володимир сказав таку фразу: “Я за Україну готовий померти”, — зазначила дружина.

Петицію про присвоєння Володимиру Калмику звання “Герой України” створила його донька Тетяна Лисогор. Дівчина каже, що її батько робив все можливе для звільнення українських територій від окупантів і поліг за це.

Він робив все можливе, аби звільнювати наші території. Я думаю, якби він був досі живий, то і надалі продовжував би це робити. Тому, я думаю, що він заслуговує на це звання і тому я створила цю петицію”, — розповіла Тетяна.

Тетяна Довженко, директорка Біляївського ліцею № 1 розповіла, що Володимир Калмик просив педагогів тримати свій фронт тут, доки він тримає його там. На честь загиблого вчителя планують назвати навчальний заклад та встановити дошку його пам’яті.

Ми подали клопотання про створення меморіальної дошки пам’яті Володимира Івановича, а також всіх наших учнів, які віддали своє життя за те, щоб ми сьогодні могли навчатися і виховувати дітей. До того ж наш колектив підтримав ініціативу стосовно перейменування закладу освіти на Біляївський ліцей імені Володимира Калмика”, — відзначила Тетяна Довженко.

Загиблому на війні вчителю з Одещини Володимиру Калмику просять надати звання "Героя України"
Дружина загиблого на війні вчителя з Одещини Володмира Калмика Людмила дивиться на дошку пошани у школі, в якій працював її чоловік. Суспільне Одеса

Учениця загиблого захисника Олександра Семенченко додала, що її вчитель ціною власного життя захищав Україну і всіх українців. Тому він заслуговує на те, щоб отримати звання героя.

Коли він обрав йти захищати нас ціною власного життя, він не вагався і ми не маємо вагатись. Звісно, кожен вчитель вносить якийсь доробок у наше життя, навчає. Але, враховуючи його подвиг, я вважаю, що це найменше, що ми можемо зробити для нього”, — сказала дівчина.

Володимир Калмик загинув 17 вересня 2022 року під час виконання бойового завдання поблизу села Правдине на Херсонщині. Він отримав несумісні з життям поранення від уламків, розповів офіцер управління Біляївського районного центру комплектування та соціальної підтримки Олег Косенко.

При виконанні бойового завдання в наступі їх рота потрапила під мінометний обстріл, а також танк Д-72. Загинув він і було поранено більше 12 осіб. Він загинув з честю і як герой”, — розповів офіцер.

Військовослужбовець Андрій Крачков зазначив, що не кожна людина у віці 55 років здатна на такий вчинок. Тому просить підтримати петицію на присвоєння звання героя, бо він це заслужив.

“У нього, як і у будь-якого вчителя, була бронь. Він міг оформити її і навчати дітей далі як учитель. Але він обрав йти воювати. Я вважаю, що це геройський вчинок і йому треба надати звання “Героя України”, — прокоментував Андрій.

Станом на 3 травня 2024 року петиція про присвоєння Володимиру Калмику звання Герой України набрала 8941 голос. Щоб її розглянув президент України, потрібно зібрати 25 тисяч підписів, на це залишилось 74 дні.

Джерело – Суспільне Одеса

One thought on “У Біляївській громаді планують назвати школу іменем вчителя, що загинув на війні. ВІДЕО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *