На півдні Одеської області триває капітальний ремонт та реконструкція трьох зрошувальних систем, а саме: Ташбунарської, Ізмаїльської та Нагірнянської. Реалізація проектів здійснюється коштом обласного бюджету.
Про це повідомляє пресслужба Одеської ОДА. Проте суму коштів ніде не вказують.
До 6400 га — саме на стільки очікується збільшення площ поливу після реконструкції трьох зрошувальних систем.
Орієнтована дата закінчення робіт — до початку поливного сезону 2024.
![](https://volnorez.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/428337109_789322859895766_5946433981189967389_n.jpg)
![](https://volnorez.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/428353283_789322849895767_7616291264941675837_n.jpg)
У рамках дії Регіональної програми розвитку АПК Одеської області на 2019-2025 роки «Аграрна Одещина», розроблено та виготовлено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію 12 державних меліоративних об’єктів.
Ближчим часом всі меліоративні об’єкти заплановано передати з державної власності в управління організаціям водокористувачів (ОВК).
На даний час в Одеській області створено та зареєстровано 8 об’єднань водокористувачів. Інші 4 потенційні ОВК, які мають намір об’єднатися проходять початкові етапи створення, повідомили в ОВА.
Крім того, коштом водокористувачів та міжнародних донорських організацій планується модернізація внутрішньогосподарських зрошуваних систем та відновлення функціонування пошкоджених.