Злиття ради “злиття”? В Одесі вирішується доля державного екологічного університету, шляхом приєднання до іншого Вишу. ВІДЕО

СИЛА ГРОМАД розповідала про резонансну ситуацію навколо обʼєднання двох одеських університетів, один з яких здійснював підготовку військових метеорологів для потреб ЗСУ. А саме мова йде про обʼєднання Одеського державного екологічного університету (ОДЕКУ) з Одеським національним університетом імені І.І. Мечникова (ОНУ). Відповідне рішення було прийняте на початку цього року Кабінетом міністрів України, без жодних попередніх пояснень та комунікацій з працівниками екологічного університету, автономність якого мають ліквідувати. З цього приводу обласний комітет профспілки на підтримку колективу ОДЕКУ вирішив спрямувати звернення до КМУ та Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій.

Як наголошує керівництво Вишу, Одеський державний екологічний університет – унікальний заклад для України, який готує надважливих фахівців, що допомагатимуть у відновленні стану довкілля, постраждалому внаслідок бойових дій в країні. Варто зазначити, що тільки за декілька передноворічних ворожих атак ворогом, в Одесі було завдано шкоди для довкілля на понад сотню мільйонів гривень, а в повітря було випущено десятки тонн вуглецю. Окрім того, ОДЕКУ є єдиним в Україні ЗВО, що здійснює підготовку військових метеорологів для потреб ЗСУ.

18 січня, таки відбулася робоча зустріч колективу ОДЕКУ з Генеральним директором Директорату вищої освіти та передвищої освіти МОН України Олегом Шаровим та ректором ОНУ імені Мечникова В’ячеславом Трубою. Про це повідомили на Фейсбук сторінці ОДЕКУ.

З подальшого звернення в.о. ректора Одеського державного екологічного університету Володимира Ковальчука до трудового колективу ОДЕКУ можна зрозуміти, що рішення про ліквідацію ОДЕКУ, як автономного закладу освіти таки не скасують, тобто обʼєднання двох університетів відбудеться:

«Нас вже ознайомили з наказом стосовно реорганізації Одеського екологічного державного університету шляхом приєднання до Одеського національного університету імені Мечникова… На жаль, відбулося так, як відбулося, і тут були процеси, за якими я просто не міг встежити. Бо, ви знаєте, я теж людина, і маю певний обсяг інформації, до якої був долучений. Тому деякі речі, про які говорилося на сьогоднішніх зборах, для мене були надзвичайно дивними, але цікавими. Все ж таки, вони дозволяють мені зробити певні висновки», – повідомив Володимир Ковальчук.

Окрім того, ректор Одеського державного екологічного університету звернувся до усього трудового колективу закладу із закликом працювати далі:

«І хотів би звернутися до вас, всі співробітники державного екологічного університету, що з мого боку я робив все, що можливо. Але реалії життя такі, які зараз є, і ми маємо далі працювати. Ми маємо працювати таким чином, щоб довести все ж таки, що ми гідні того, щоб готувати майбутніх екологів, гідрометеорологів, агрометеорологів, і це вже залежить від кожного з нас».

Для більш детального пояснення перспектив трудового колективу та студентів ОДЕКУ, ректор ОНУ імені Мечникова В’ячеслав Труба також оприлюднив звернення, в якому пояснив, що для студентів умови навчання не змінюватимуться:

«Хочу звернути увагу, по-перше, студентів: студенти продовжують навчатися на тих умовах, на які відповідно вони вступали. Тобто якщо це бюджетна форма навчання – вона залишається, якщо це контрактна форма навчання – вартість контракту залишається протягом всього періоду навчання, незважаючи на те, що студент може бути переведений в якийсь структурний підрозділ Одеського національного університету».

Також В’ячеслав Труба пояснив викладачам Одеського екологічного університету, що навчання в другому семестрі цього року у двох закладах відбуватиметься паралельно:

«Шановні колеги, шановні викладачі, мова йде про те, що другий семестр цього навчального року, є погодження з Міністерством освіти і науки, ми продовжуємо працювати паралельно. Тобто Одеський національний університет як Одеський національний університет, державний екологічний університет відповідно. Тобто заняття проходять відповідно до того розкладу, який затверджений, накази виходять стосовно того, як вони повинні виходити».

Про те, як новину про “злиття” Одеського державного екологічного університету сприйняли в самому закладі – у репортажі СИЛИ ГРОМАД:

Авторка – Оксана Піднебесна, монтаж – Зоя Бродська

One thought on “Злиття ради “злиття”? В Одесі вирішується доля державного екологічного університету, шляхом приєднання до іншого Вишу. ВІДЕО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *