16 січня у місті Чернівці в рамках участі у Програмі інноваційно-екологічної інфраструктури «Life» з будівництва та реконструкції об’єктів водопостачання та водовідведення, відбулася зустріч Кароліно-Бугазького сільського голови Андрія Апанасенка та голови містечка Кандешті, повіту Ботошань у Румунії Стефана Котофре.
Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомили у Кароліно-Бугазькій сільській раді.
За результатами зустрічі було підписано Меморандум про співпрацю між Кароліно-Бугазькою територіальною громадою і містечком Кандешті.
«Україна вже другий рік перебуває у стані війни. Територія Кароліно-Бугазької територіальної громади постраждала від ракетних обстрілів ворожих сил, тому зараз, як ніколи, громада потребує підтримки, співробітництва та допомоги», – повідомили у сільраді.
Зустріч голів громад відбулася, як результат усвідомлення важливості об’єднання зусиль щодо подальшого сталого соціально-економічного та культурного розвитку територіальних громад з розробки та реалізації спільних проектів та програм, які фінансуються Європейським Союзом та Банком ЄБРР.
Меморандумом підтверджуються наміри та сприяння у сталому розвитку територіальних громад у галузях екології та довкілля, енергозбереження та енергоефективності, комунальної та соціальної інфраструктури, підприємництва та бізнесу, креативності, культури, спорту та громадянського суспільства.
Для виконання даного Меморандуму Сторони визначено співпрацю у наступних заходах та напрямках:
- розвиток «зеленого» туризму;
- розвиток соціальної інфраструктури та людського потенціалу;
- розвиток відновлювальних та альтернативних джерел енергії;
- підвищення енергоефективності систем тепло-, водо-, електропостачання;
- розвиток підприємництва, популяризація розвитку креативного підприємництва;
- підтримка та розвиток малого та середнього бізнесу;
- розвиток та підтримка об’єднань співвласників багатоквартирних будинків;
- підвищення рівня якості та швидкості надання адміністративних послуг населенню, що передбачає застосування сучасних інформаційних технологій;
- спільна участь у конкурсах проектів міжнародної технічної допомоги, програм транскордонного співробітництва та інших грантових програмах і проектах;
- спільна розробка та реалізація проектів з відновлення історичних пам’яток культури та популяризація культурної спадщини;
- створення новітнього освітньо-культурного та спортивного простору;
- проведення форумів, конференцій та інших заходів з обміну досвідом щодо розвитку територіальних громад;
- організація та проведення спільних спортивних, культурно-мистецьких заходів;
- підвищення рівня конкурентоспроможності територій громад;
- забезпечення стратегічного планування розвитку територій.