Українським біженцям у Польщі продовжили тимчасовий захист до 2025 року

Польща продовжила на рік механізм тимчасового захисту для громадян України, які прибули до Польщі після 24 лютого 2022 року і залишаються на території країни.

Механізм тимчасового захисту, запроваджений рішенням Ради ЄС у березні 2022 року спочатку на один рік, був знову продовжений ще на один рік – до 4 березня 2025 року. Відтак, термін дії сертифікатів тимчасового захисту, виданих до цього часу, відповідно, подовжено на цей же період, йдеться на сайті уряду Польщі.

«Особи, які отримали довідку про тимчасовий захист від Управління у справах іноземців із терміном дії 4 березня 2023 року, 4 вересня 2023 року або 4 березня 2024 року, не повинні подавати документи на отримання нових документів. Ці сертифікати будуть дійсні до 4 березня 2025 року», – йдеться у повідомленні.

Підкреслюється, що ці положення не дають правових підстав для заміни вже виданих посвідчень у зв’язку з продовженням тимчасового захисту. Документи містять відповідну відмітку щодо продовження строку їх дії згідно з законом. Тому іноземці, які вже отримали посвідки, можуть і надалі використовувати їх як документи на проживання, що підтверджують їхній правовий статус.

Крім того, раніше українці у Чехії отримали змогу продловжити тимчасовий захист до кінця березня 2025 року.  Таке рішення було схвалене чеським парламентом 1 грудня.

One thought on “Українським біженцям у Польщі продовжили тимчасовий захист до 2025 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *