Тож, починаючи від 2005 року, Леонід регулярно здавав кров декілька разів на рік. Після початку війни у 2014 році, він вступив до лав Збройних Сил, де брав участь в АТО. Проте навіть під час військової служби чоловік не припинив рятувати життя: здавав кров у відрядженнях та між виконаннями завдань.
«В якому місті я б не був, у відрядженні, під час виконання бойових завдань, в Сєверодонецьку, коли були в АТО — перше, на що дивився, це де можна здати кров. В Краматорську дивився, чи можна здати було останнього разу, але, на жаль, там було закрито. Декілька разів мені вдавалося здавати плазму та кров під час відрядження в Івано-Франківськ», – розповідав він.
З початком повномасштабного вторгнення потреба у донорах в країні зросла в рази, і відповідні запити ми можемо бачити кожен день. У зв’язку з цим Леонід Іванишко почав здавати кров ще частіше.
«Рятувати легко», – пише у своєму дописі в Інстаграм Леонід.
Нещодавно, у грудні минулого року, він прийшов на свою соту донацію, узявши разом із собою 19-річного сина Андрія, який також хоче допомагати:
«Взагалі то я дуже боюсь цього всього процесу, крові і всього такого, але ж якщо моя кров піде на благодійне діло — я тільки «за», якщо вона допоможе іншим людям», – поділився Андрій.
Наразі, після сотої донації, Леонід може претендувати на звання заслуженого донора України. Загалом в Одеській області почесних донорів близько п’яти тисяч, а звання та нагороду «заслужений» отримали шість людей.
Для охочих стати донором є певні рекомендації: необхідно три дні утримуватися від вживання алкогольних напоїв, зранку випити чай із печивом та прийти на процедуру. Про це розповідала «Суспільному» медична директорка Марина Ткаченко:
«Повноцінна війна в Україні тримається на компонентах крові, тому що ми всі розуміємо, що під час поранення, коли людині потрібно рятувати життя, то без крові ніяк. Але не треба забувати, що в нас життя продовжується, і так само хворіють люди, йдуть операції, пологи, народжуються дітки, там теж потрібна кров. Тому актуальність донорства, вона ніколи не була забута, а на сьогоднішній час — це взагалі дуже важлива тема».
Варто зауважити, що донором крові в Україні може бути тільки людина віком від 18 років та вагою від 50 кг.