Під час перших заморозків в Одесі загинули 7 безхатченків

Різкий перепад температур у місті став фатальним для деяких безхатченків. Тільки за добу, у неділю 19 листопада, від перших заморозків в Одесі загинули семеро осіб без певного місця проживання.

Про це  кореспонденту розповів очільник християнської місії «Нове життя» Федір Герасимов.

За його словами,  у різних районах Одеси у неділю були виявлені  сім тіл безхатченків. Усі вони – без ознак насильницької смерті.

Волонтер також зазначив, що  християнська організація «Нове життя» працює у співпраці з міським департаментом соціальної політики та патрульною поліцією. Разом із правоохоронцями чергові волонтери виїжджають на рейди, під час яких фіксують ситуацію у місцях скупчення безхатченків, допомагають їжею, одягом, надають медичну допомогу, юридичну консультацію, інформують про роботу, переконуючи пройти курс реабілітації та соціальної адаптації.

“За останні п’ять років ми вперше таке спостерігаємо. Це сталося через раптове похолодання, тому смерті було не оминути. Колись вже було таке, десь вісім років тому під час перших заморозків замерзли до 20 людей – таке трапляється, коли люди розслаблені й не очікують, що щось може статися. Втім, минули роки похолодання було поступовим”, – зазначив Федор Герасимов.

Федір Герасимов

Одеська область, додав волонтер, цього року найбільш підготовлена  для надання допомоги бездомним – у притулках та центрах реабілітації є місця та надається вся необхідна допомога.

На жаль через війну, повної статистики  про кількість бездомних в Одеській області та в Україні немає. За неофіційними  даними громадських організацій, у 2021 році в Україні були зареєстровані майже 100 тисяч безхатченків, в Одесі – близько 10 тисяч осіб.

“Кількість бездомних збільшується. Під час війни відселити цю цифру неможливо, багато людей прибувають з інших міст, це ВПО”, – проінформував очільник християнської місії «Нове життя».

One thought on “Під час перших заморозків в Одесі загинули 7 безхатченків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *