Жителі села Чабанське Сергіївської громади повернулись в домівки після атаки росіян

Чотири місяці тому село Чабанське Сергіївської громади, що у Білгород-Дністровському районі Одеської області опинилося під нищівним ракетним ударом російських терористів. Майже усе село постраждало – власники 69 будинків, а це більше 100 людей, в одну мить залишились без даху над головою.

«Я була вдома. Спала. І десь о першій ночі прокинулася від сильного удару. Удар був настільки сильний, що в будинку повилітали вікна. Вхідні двері – добротні, лишилися моїй родині від батьків, теж вилетіли. Стояло таке страшне полум’я і заграва… І запах гару, який чути певно по сьогоднішній день», – ділиться спогадами Костюк.

14 червня в Чабанське прибув голова Одеської ОВА Олег Кіпер. На місці вже працював оперативний штаб, волонтери та місцева влада надавали допомогу постраждалим.

«Найголовнішим завданням є відбудова пошкоджених будинків та забезпечення житлом мешканців села, будинки котрих не підлягають відновленню. Область вже забезпечує фінансування нагальних потреб», – заявив Кіпер, додаючи, що до холодів люди мають повернутися у свої домівки.

З плином чотирьох місяців майже всі будинки села Чабанське були відновлені. Коштом обласного бюджету, територіальних громад і з допомогою Міжнародної організації ООН.

«Будинок мені відновили. Дах поміняли – весь шифер, вікна, двері. Все зробили, за що я звісно вдячний», – коментує житель села Чабанське Віталій Тихопалов.

Загалом на відновлювальні роботи витрачено 7 млн грн. Ще на 3 млн грн планується придбання будинків людям, чиї домівки зруйновано вщент.

«Практично – лишилося чотири об’єкти, їх доопрацьовують. Решта – відремонтовані. Все зробили – дахи, фасади, утеплення, вікна. Жителі задоволені. Окрім відновлення будинків ззовні вони отримали гроші по єВідновленню – і роблять ремонт всередині житла», – розповіла представниця відділу містобудування, архітектури, інфраструктури та житлово-комунального господарства Білгород-Дністровської РДА.

Нагадаємо, паралельно з відбудовою власного регіону Одещина допомагає Херсонщині у відновленні житла для людей.

Джерело: УНН

One thought on “Жителі села Чабанське Сергіївської громади повернулись в домівки після атаки росіян

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *