Чотири громади Одещини перемогли в проєкті «Гроші для дитини, дитинство в сім’ї, послуги в громаді»

 20 червня завершився відбір до участі у проєкті «Гроші для дитини, дитинство в сім’ї, послуги в громаді». Серед 14 громад, що пройшли всі відбіркові процедури та стали переможницями конкурсу – чотири громади з Одещини: Арцизька, Кодимська, Піщанська та Чорноморська громади.

Про це повідомила громадська спілка «Українська мережа за права дитини».

Конкурс відбувався у два етапи: спочатку були «відсіяні» громади, що не відповідали формальним критеріям, таким чином із 49 заявок відібрали 32.

У другому турі експерти розглядали заявки за критеріями: наявність різних сімейних форм виховання; наявність дітей у закладах інституційного догляду; наявність базових соціальних послуг; чисельність дитячого населення у громаді; кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування на первинному обліку.

Серед громад, які також потрапили до проєкту –  ТГ з Полтавської, Рівненської, Волинської, Житомирської та Закарпатської областей.Довідково: Проєкт «Гроші для дитини, дитинство в сім’ї, послуги в громаді» реалізовується Громадською спілкою «Українська мережа за права дитини», та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) і підтримці через Проєкт «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).

Як зазначають автори, одним з завдань проєкту є проведення адвокаційної кампанії з метою забезпечення рівності прав дітей на утримання державою, незалежно від форми влаштування та інформаційної кампанії з метою інформування суспільства про необхідність зміни системи фінансування догляду і виховання дітей позбавлених батьківського піклування.

А очікуваними результати роботи проекту є:

  • Зміна законодавства у сфері фінансування догляду і виховання дітей позбавлених батьківського піклування.
  • Перезавантаження реформи деінституалізації в Україні – створення умов для реалізації права дитини, позбавленої батьківського піклування на сімейне виховання – «догляд і виховання в сім’ї,  послуги – в громаді».
  • Створення підґрунтя та стимулів для впровадження/розвитку соціальних послуг для дітей і сімей з дітьми в громадах.
  • Забезпечення існування єдиної державної системи захисту прав дитини з чіткими повноваженнями та відповідальністю посадовців місцевого самоврядування.
  • Розширення можливостей членів громад для посилення діалогу «громада-влада» та створення сприятливого зворотного зв’язку – «влада – громада».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *