На Одещині встановили першу станцію зв’язку на сонячних батареях

На Одещині встановили енергонезалежну базову станцію. Пристрій зможе працювати під час віялових відключень електроенергії. 

Про це повідомив віцепрем’єр-міністр Михайло Федоров.

Це перша базова станція зв’язку на сонячних батареях в Україні. За словами чиновника, базову станцію було встановлено мобільним оператором lifecell.

“Живлення забезпечують 7 сонячних батарей, причому накопичують енергію вони цілодобово. Завдяки цьому тисячі українців на зв’язку навіть коли немає електрики”, — наголосив Федоров.

Нині базова станція працює у режимі тестування. Інженери постійно спостерігають за її функціонуванням. За їхніми словами, зв’язок не переривається та має відмінну якість. Михайло Федоров повідомив, що українські фахівці телекомунікаційної галузі вже сьогодні готуються до осінньо-зимового періоду.

Так, відомо, що понад 90% базових станцій (БЗ) отримали акумулятори, близько 10% — генератори (загалом БЗ — 34 тис.).

“Оператори замінюють свинцеві батареї на літієві, щоб за відсутності світла зв’язок зберігався довше”, — додав Федоров.

Нагадаємо: Кабмін схвалив Енергетичну стратегію до 2050 року Кабмін за поданням Міністерства енергетики схвалив Енергетичну стратегію України до 2050 року, яка націлена на досягнення вуглецевої нейтральності до зазначеного періоду.

“Документ відображає цілі Європейського зеленого курсу та базується на принципах комплексного підходу до формування та реалізації політики у сфері енергетики, створення умов для сталого розвитку економіки України”, — йдеться у повідомленні.

Міністр енергетики України Герман Галущенко наголосив, що відповідні цілі досягатимуться шляхом розвитку сучасної та безпечної атомної генерації, відновлюваних джерел енергії, модернізації та автоматизації систем передачі та розподілу.

Стратегією передбачено досягнення Україною вуглецевої нейтральності енергетичного сектору до 2050 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *