“Ветеранська політика – це управління людськими ресурсами в безпековій і в оборонній сфері. І це, по-перше, запровадження в Силах оборони людиноцентричного підходу до війсмьковослужбовця. ми маємо створити прозорі процедури надання всіх необх гарантій військовослужбовцю під час несення служби. Скажімо, в американській армії солдата питають: скільки годин ти провів з родиною? Не для того, щоб втрутитися в його життя, а для того, що людина в армії має почуватися соціально захищеною в усіх сферах свого життя, і бути реалізованою людиною, – як війсьвослужбовець, і як член родини, віддати родині належне, щоб родина також розвивалася”, – пояснила Юлія Лапутіна.
Символічно, що відкриття ветеранського хабу відбулося у день народження Віталія Гуляєва, командира 28-ї окремої механізованої бригади імені лицарів Зимового походу полковнику мало б виповнитись 45 років, та його життя обірвала ворожа зброя.
Його іменем названа тепер одна з вулиць Доброслава. А всебічну підтримку громада надає воїнам постійно: ще з 2014-го збирає волонтерську допомогу, відвозить на фронт, на передньому фланзі часто буває й особисто голова Доброслава Людмила Прокопечко. Тому переконана, що усі питання захисників, які повернуться з війни, може і має вирішитись на рівні локальної політики.
“Всі ветерани живуть в громадах. І мабуть, найбільше, хто стикається з проблемами – це місцева влада, органи місцевого самоврядування, від яких дуже багато залежить. Ми сьогодні розуміємо, яка величезна кількість проблем є у цій сфері. Тому відкриття цього хабу – це один з маленьких кроків, щоб зробити цю комунікацію простішою. Щоб кожен, хто повернувся з війни, розумів, що він може сюди зайти, може отримати підтримку, консультацію, що його тут зрозуміють”, – поділилася голова Доброслава.
Зараз у місцевої влади – нові плани: хочуть створити реабілітаційно-оздоровчий центру для ветеранів у селищі Доброслав. Тому, продовжує Людмила Прокопечко, знову шукатимуть кошти, залучатимуть міжнародних партнерів, благодійників та підприємців.
Вже навіть підшукали локацію, радилися з військовими, медиками, які докладають всіх зусиль для надання всебічної допомоги місцевим захисникам і захисницям.
“Головне, щоб ми залишилися об’єднаними, як зараз, бо українці така нація, яка об’єднується перед бідою, а потім всі по своїм куткам. Головне, щоб ця наша єдність залишилась і після перемоги”, – сказала міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна.
Авторка – Оксана Піднебесна