Зручно і вчасно: селян Суворовської громади перевозитиме соціальний автобус

В Суворовській громаді Ізмаїльського району, що на Одещині, депутати затвердили нову програму «Соціальний автобус» на 2023-2025 роки, яка спрямована на вирішення актуальної проблеми розвитку мережі громадського транспорту в сільській місцевості.

Про це повідомляє інформаційна агенція «Юг.Today».

За словами заступниці голови громади Інни Мушикової, наразі населення ТГ становить 11 тис. 994 людини, з яких 7 тис. 407 осіб – сільське населення, яке має потребу в перевезеннях до селища Суворове, що є адміністративним центром. Транспортного сполучення між населеними пунктами громади внутрішніми автобусними маршрутами немає. Основною причиною є відсутність місцевих автоперевізників, збитковість маршрутів через низький пасажиропотік та незадовільний стан доріг.

Частину населення територіальної громади обслуговує Суворовська амбулаторія сімейної медицини, що розташована в адмінцентрі, до якої без транспортного сполучення також не можуть дібратися сільські мешканці, особливо це стосується соціально незахищених категорій населення. Тому постало питання організації пасажирських перевезень мешканців громади з віддалених населених пунктів до селища та у зворотному напрямку.

Програма «Соціальний автобус» спрямована на вирішення актуальної проблеми розвитку мережі громадського транспорту в сільській місцевості.

Кінцевими бенефіціарами від реалізації програми стануть різні категорії населення: особи працездатного віку та молодь, які зможуть їздити на роботу та пересуватися в межах громади задля власних потреб, особи пенсійного віку, ветерани та люди з інвалідністю, які матимуть змогу добратися до селищної ради, медичних закладів, ЦНАПу громади у разі необхідності.

Крім того, враховуючи те, що через територію Суворовської селищної ради проходить дорога міжнародного значення Одеса-Рені (М-15), мешканці громади матимуть можливість транспортного сполучення з іншими населеними пунктами області.

Також залишається відкритим питання пільгового проїзду окремих категорій громадян, фінансування якого потребує коштів з місцевого бюджету. Тому на даний час є очевидною необхідність розвитку саме соціального громадського транспорту через запровадження нерегулярних перевезень пасажирів в межах громади.

«З червня планується запустити два рейси Старі Трояни-Суворове (через Дзинілор та Приозерне) та Острівне-Суворове (через Кирнички та Нову Покровку). Аби в майбутньому році перевести соціальний автобус на інший режим руху, попередньо треба визначити пасажиропотік на різних напрямках», – зазначила Інна Михайлівна.

Автобус буде курсувати два рази на місяць. Проїзд буде безкоштовний.

«Наразі селищна рада направила офіційні листи перевізникам, аби знайти автобус, який їздитиме за згаданими вище маршрутами», – резюмувала Інна Мушикова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *