Екологія під загрозою: жителі курортного села на Одещині скаржаться на сморід від переробки рапанів

Жителі села Приморське Лиманської громади, що у Білгород-Дністровському районі Одещини, вже багато років влітку потерпають від нестерпного смороду. Про те, що стає його причиною, розповів на своїй сторінці в Фейсбук голова ТГ Василь Резніченко, до якого по допомогу і звернулися люди.

За їхніми словами, їх односелець займається виловом рапанів у промислових маштабах. М’ясо молюсків він вибирає, а непотрібні відходи – мушлі – вивозить на місцеве сміттєзвалище.

Коли починається літня пора, залишки рапанів на відкритому повітрі розкладаються, гниють, а люди змушені закривати вікна й двері у своїх будинках, захищаючись від неймовірного смороду, який лине навкруги.

Голова громади звернувся до керівництва Нацпарку “Тузлівські лимани”, на території якого здійснюється вилов рапанів. Василь Резніченко просить не вивозити на громадське сміттєзвалище відходи з переробки молюсків.

“У мене прохання до керівництва Нацпарку: шановні, раз ви дозволяєте вилов рапана на своїй території, та ще й у такій кількості, – то й відходи виробництва, в даному разі добування молюска, залишайте у себе на території, а не вивозьте на територію громади, щоб потім звинуватити місцеву владу в порушенні санітарних та екологічних норм.
Про яку «користь» жителям громади від вашого сусідства в даному разі можна говорити??
І ЩО взагалі можна назвати реальним досягненням за час, поки парк очолюють Вихристюк-Русєв? Адже відбувається забруднення території за їх безпосередньої участі, вічний сморід, а крім того, «екологи» ще й засипають польові дороги у напрямку нацпарку цими ж відходами!
Можливо, результатом їх «ефективної» роботи є пересохлі лимани, які з настанням літа цвітуть і розповсюджують хвороби, отруюючи повітря, довкілля й людей?! А може, неконтрольвана популяція шакалів, які нападають на селян, чи незаконне вимагання коштів за в’їзд на територію НПП, або ж розміщення кемпінгів, які винаймають туристи у «їхній» заповідній зоні, відмежованій від всіх інших людей? Додам, що з цього бізнесу до жодного бюджету не сплачуються податки. А в наших обмілілих лиманах вже кілька років як немає риби, – вона не виживає за таких несприятливих умов. Може, все це перераховане і є ті «повноваження», якими, як любить повторювати Ірина Михайлівна, її «наділила держава Україна»?
На жаль, з кожним роком і я, і місцеві жителі все більше переконуємось у повній некомпетентності в.о.керівництва Нацпарку «Тузловські лимани». У неспроможності цих випадкових людей здійснювати охорону природно-заповідного фонду держави. Адже прикриваючись високими гаслами, – своїми прямими діями природу Одеської області вони не ОХОРОНЯЮТЬ, а ЗНИЩУЮТЬ”, – йдеться в дописі Василя Резніченка.
Нагадаємо, село Приморське, до складу якого входить рекреаційна зона “Расєйка”,  межує з територією Нацпарку “Тузловські лимани”, керівниця якого, Ірина Вихристюк, з 2021 року намагається відібрати територію піщаної коси (пляжу) через суд.
Таким чином, екологи розширюють свої володіння, які збираються охороняти, проте чомусь не застосовують практик ефективної роботи з відходами від добутку молюсків у промислових масштабах, яке відбувається на їхній території.
Мабуть, вважаючи, що це – прерогатива місцевої влади, яку завжди можна звинуватити у недотриманні санітарних норм?..
Приморське

One thought on “Екологія під загрозою: жителі курортного села на Одещині скаржаться на сморід від переробки рапанів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *