В Лиманській громаді можуть перекрити дорогу через свавілля керівництва Нацпарку. ВІДЕО

Не вщухає протистояння «Тузлівських лиманів» із громадами, які межують з Нацпарком. Голова Лиманської сільради Білгород-Дністровського району Василь Резніченко висловив у соціальних мережах свою позицію щодо протистояння адміністрації національно-природного парком «Тузлівські лимани» та навколишніх громад.

Про це він повідомив на своїй сторінці.

Так, за повідомленям у соцмережах, 21 квітня в місті Одеса відбулося обговорення питання розширення території парку, який має на меті охопити акваторію Чорного моря і піщану косу берега, де рохташовані морські курорти, що належать Лиманській громаді. Те, що такі зміни відбуваються без публічного обговорення, викликало великий подив у очільника місцевої ради.

Адміністрація парку в особі Ірини Вихристюк та Івана Русєва під приводом нібито тисяч загиблих дельфінів «протягують» питання розширення територій, які вони зібрались «охороняти». Як заявили ініціатори заходу,  в обговоренні взяли участь представники місцевого самоврядування.

Проте жодного з представників громад на цьому обговоренні не було. Чому? Відповідь керівники парку знають, тому і проводять різні обговорення в місті Одеса, а не на території, де знаходиться парк. Тому що Вихристюк та Русєв чітко розуміють, що жителі категорично налаштовані проти них, бо вони втомили вже весь колишній Татарбунарський район (сьогодні це Білгород-Дністровський район).

Багато років поспіль ці псевдоекологи влаштовують локальні війни з місцевим населенням, довели обмеження до тотальних заборон, контролюють рибалок, селян, обілечують туристів навіть за вхід на курортну зону. А тепер планують поширити свої повноваження на ще більші території, і замахнулись вже на акваторію Чорного моря аж до острова Зміїний. І планують віджати у громад цінні піщані території, які до війни приносили кошти в місцеві бюджети. Тому наші «сусіди» так активно лобіюють проєкт на користь своїх власних комерційних інтересів.

Я хотів би зауважити, а чому таке важливе обговорення Вихристюк з Русєвим не проведуть на території якоїсь із громад? Чому не хочуть? А тишком-нишком ховаються десь в бібліотеці в м. Одеса?  Ми якраз добре розуміємо, чому. Бо місцеві жителі не дадуть цього зробити! Тому що всі громади, підприємці – ПРОТИ ВАС як керівництва,- наголошую, не проти парку та захисту екології, а саме проти вас, бо саме ви влаштовуєте монополію на природні ресурси, щоб заробляти на них.

Аби ввести в оману владу й суспільство, керівники парку вдаються до маніпуляцій. Наприклад, – заявляють, що внаслідок війни загинуло 50 тисяч «морських тварин». Історія з дельфінами, яких насправді офіційно загинуло 36, використана Вихристюк з Русєвим задля просування власних інтересів. Експертиз – жодних, офіційних доказів – так само жодних! Бідні дельфіни й так постраждали, а тут їх ще й вміло використовують наші шулери з екології, аби відхопити для себе ласий шмат територій.

Нагадаю, в країні триває повномасштабна війна. Зараз громадам заборонено ухвалювати будь-які рішення в земельних питаннях. Проте комусь в такий важкий час вдається протягувати проєкти, щодо передачі піщаної коси на березі Чорного моря в постійне користування. Ми разом з депутатським корпусом неодноразово зверталися до обласної адміністрації та Міністерства екології з підписами жителів громади, щодо перевірки діяльності НПП “Тузлівських лиманів” та їх звільнення, – на жаль, нас не чують.

Тому сьогодні як голова громади, вимушений звернутися до районної та обласної військової адміністрації, Кабінету міністрів, офісу Президента України, – з проханням залучити нас до обговорення. Ви маєте обов’язково почути думку людей, місцевих жителів, підприємців, які багато років страждають від керівництва Національного парку, а саме Ірини Вихристюк та Івана Русєва.

Якщо нас не почують і цього разу, ми вимушені будемо перекривати дорогу. Разом з підприємцями та жителями громад. Вимог –  всього дві: припинити вести мову про розширення будь-яких територій парку під час війни, без участі жителів громад та широкого кола науковців; відсторонити від обов’язків цих псевдоекологів, які під час війни протягують свої інтереси, замість займатись справжньою охороною природних ресурсів», – йдеться у зверненні Василя Резніченка.

Про ситуацію, яка складається на території, голова Лиманської громади розповів і у своєму відеозверненні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *