Міністр розповів про нове медичне обладнання у Балтській громаді

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко розповів про нове обладнання для лікарні в Одеській області.

Про це він повідомив в соціальних мережах.

Балтська багатопрофільна лікарня на Одещині отримала сучасний ангіограф «Artis one».  Він був закуплений Міністерством охорони здоров’я та Медичні закупівлі України за кошти державного бюджету. Заклад включено до регіонального клінічного маршруту пацієнта з гострим інфарктом міокарда.

З червня тут працює відділення кардіології та судинної патології з рентген-операційним блоком. Тепер мешканці регіону із захворюваннями серцево-судинної системи, зокрема, інсульту чи інфаркту міокарда, зможуть отримувати медичну допомогу, яка передбачена сучасними протоколами лікування та в рази зменшує летальність і інвалідність від зазначених хвороб.

Запуск ангіографа в Балті додатково вирішує проблему з доступом сільських мешканців, які мають гострий інфаркт міокарда з елевацією сегмента ST, до стентування коронарних артерій. До цього його мали лише 22,8% сільських жителів області.

“Доручив директору Департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА разом з керівництвом екстреної медичної допомоги регіону забезпечити доставку пацієнтів реанімобілями в ті заклади, які мають відповідні пакети договорів з НЗСУ. Також важливо посилити роз’яснювальну роботу щодо розпізнавання симптомів інфарктів та інсультів та профілактичної роботи в цьому напрямку. Адже з урахуванням впливу війни на психоемоційний стан українців прогнозується значне «помолодшання» цих хвороб. Працюємо, аби попри всі складнощі військового часу, якісні та ефективні медичні послуги були доступними та безоплатними для українців», – йдеться у дописі В. Ляшка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *