Суворівський і Малиновський райони Одеси перейменують

Історико-топонімічна комісія  при виконавчому комітеті Одеської міської ради 3 березня вирішила рекомендувати депутатам міськради перейменувати Суворовський район міста на Пересипський, а Малиновський на Хаджибейський. 

Про це повідомили в пресслужбі муніципалітету.

Члени комісії розглядали три варіанти перейменування Суворовського району. Крім обраного, розглядалися також Лиманський та Миколаївський.

Зазначимо, що назву Лиманський пропонували через дотичність до  району Куяльницького та Хаджибейського лиманів. Проте Лиманський район вже межує з Одесою – це колишній Комінтернівський район із центром у Доброславі.

Миколаївським район пропонували назвати через те, що він розташований в напрямку міста Миколаєва, а також Миколаївською називається основна магістраль району – Миколаївська дорога.

Також розглядали можливість перейменування Малиновського району міста.

Тут також були три варіанти: Степовий через спрямованість у степ та назву головної вулиці району; Молдаванський більша частина району це історичний район Молдаванка, а також Хаджибейський на честь історичної назви міста Одеси.

Останній варіант й рекомендувала комісія.

Суворовський район названо так на честь фельдмаршала Олександра Суворова, пам’ятник якому донедавна розташовувався на перетині Миколаївської дороги та проспекту Добровольського. Зараз скульптура знаходиться в Одеському національному художньому музеї.

Малиновський район названий на честь  маршала радянського союзу Родіона Малиновського. Розташований у Західній частині міста, його складовими є такі історичні мікрорайони, як Молдаванка, Бугаївка, Дальні Млини, Ближні Млини, Застава I, Застава ІІ, Черьомушки, селища: Ленінське, Дзержинського та Сахарне.

На початку лютого історико-топонімічна комісія Одеси погодила можливість перейменування однієї з вулиць історичної частини міста ім’ям румунського поета Міхая Емінеску.

Раніше історико-топонімічна комісія Одеської міської ради затвердила перелік вулиць та провулків, які планують перейменувати через те, що їхні теперішні назви пов’язані із радянським минулим чи росією.

Депутати Одеської міської ради на сесії 28 вересня узгодили перейменування семи вулиць у двох районах міста.

До того адміністрації трьох районів Одеси – Малиновського, Приморського та Суворовського впродовж двох днів, 20 та 21 вересня, опитували мешканців цих районів щодо перейменування деяких вулиць.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *