На потреби ЗСУ суд передав заставу одеського шахрая, що наживався на біженцях

Суд передав на потреби Збройних сил України майже 700 тисяч гривень застави учасника злочинного угруповання. 

Про це повідомили в пресслужбі Одеської обласної прокуратури.

Прокурори клопотали про такий крок у зв’язку з порушенням підозрюваним покладених обов’язків. Одночасно до підозрюваному обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Підозрюваний є учасником злочинного угруповання, стосовно якого триває досудове розслідування за фактом вербування 40 громадян України та їх переміщення з України до Французької Республіки, з метою втягнення у злочинну діяльність для отримання соціальних виплат з державного бюджету Франції після набуття статусу біженця.

Наразі чоловіка обвинувачують у торгівлі людьми. В разі доведення його провини, одвинуваченому загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Передання застави на користь військових викристовується судами країни не вперше.

Так раніше Вищий антикорупційний суд України передав на потреби ЗСУ 124 тисяч 50 гривень, які призначив в якості застави обвинувачуваній у підбурюванні до підкупу судді Одеського апеляційного суду та шахрайстві.

У квітні минулого року заставу підозрюваних у крадіжках на території Одеси та області перерахують на потреби Збройних Сил України. Це було 400 тисяч гривень.

Також 19 квітня 2022 року Вищий антикорупційний суд  скасував запобіжний захід одному з фігурантів у справі незаконного заволодіння цигарками у вигляді застави в 2,3 мільйона гривень і перерахував їх на потреби Збройних сил України. Кошти в сумі 2 мільйоа 302 тисячі гривень за ініціативою обвинуваченого та заставодавця перерахували на спеціальний рахунок на підтримку Збройних Сил України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *