Маразліївська громада заощадила 250 тис гривень завдяки участі в проєкті U-LEAD

Завдяки рекомендаціям і консультаціям, а також практичним знанням, які отримали фінансисти Маразліївської громади Одеської області під час участі в проєкті «План бюджетної стабілізації», реалізованому Програмою «U-LEAD з Європою», вдалося оптимізувати видатки місцевого бюджету в обсязі 250 тисяч гривень.


Про це повідомила керівниця фінансового управління Маразліївської сільської ради Анна Городецька, яка була однією з учасниць заходів проєкту.

«Дуже вдячна експертам U-LEAD за такий вчасний і корисний проєкт. Спільно з ними в ході виконання завдань ми проаналізували видаткову і дохідну частини нашого бюджету. Ми пройшли кожен крок і зрозуміли, що треба переосмислити нашу діяльність. Наприклад, ми планували витратити чималі кошти на розробку нормативно-грошової оцінки. Але експерт підказав, як це можна зробити інакше. І в результаті 250 тисяч ми вже заощадили для інших важливих потреб громади», – розповіла фінансистка.

У проєкті «План бюджетної стабілізації» взяли участь представники 40 громад з усієї України. Південні області представляли десять громад: Маразліївська, Фонтанська, Кушугумська, Коблівська, Вільнянська, Томаківська, Магдалинівська, Васильківська, Дмитрівська та Приютівська. Експертом проєкту в цих областях є фахівець Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕД) Олександр Іваніна, а його тандемний партнер – радниця з питань місцевих фінансів та управління регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Одеській області Олеся Голинська.

Впродовж двох місяців функціонування проєкту кожна з громад-учасниць провела комплексний аналіз понад 150 бюджетних показників. На основі отриманих результатів разом з експертами були розроблені спеціальні інструменти, які допомагають досліджувати доходи та видатки, виявляти можливості для балансування коштів, а також запобігати фінансовим ризикам.

Як розповіла Олеся Голинська, план бюджетної стабілізації – це унікальний документ, який відповідає ситуації в конкретній громаді і не може повторюватися. При цьому досвід і кращі практики в цій сфері можуть бути застосовані для інших органів місцевого самоврядування.

«Громади Півдня дуже суттєво попрацювали. Наприклад, у трьох з 10 громад-учасниць офіційно створені робочі групи, які напрацювали досить реалістичні рішення щодо бюджетної стабілізації, готові до впровадження. Це суттєвий крок вперед», – зазначила радниця.

Серед рекомендацій щодо розробки плану бюджетної стабілізації Олександр Іваніна зазначив: «Стабілізаційні заходи повинні спиратися на потреби людей та акумулювати людський ресурс».

«Вся найкраща інфраструктура, у яку вкладено сотні мільйонів, може бути знищена, і єдине, що залишиться – це людський ресурс», – підкреслив експерт.

І додав, що в основу всіх стабілізаційних заходів повинен бути покладений місцевий економічний розвиток.

Адже місцевий економічний розвиток є джерелом первинного накопичення та використання (стабілізації) ресурсів територіальних громад – комунальної власності, людського ресурсу, бюджету тощо. На думку експерта, місцевий економічний розвиток повинен мати сталі показники в умовах воєнного часу та стійку тенденцію зростання у повоєнний період.

«Програма U-LEAD першою запропонувала громадам проєкт із розробки планів бюджетної стабілізації. Це унікальний досвід для органів місцевого самоврядування. Ми плануємо залучити учасників проєкту для обміну досвідом під час заходів для фінансистів у 2023 році», – розповіла Юлія Молодожен, керівниця регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Одеській області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *