Бородінська громада зможе заробляти на «вуглецевих кредитах»

Степи часто знищують, але вони необхідні природі. Наразі це намагаються доказати одеські науковці та їхні херсонські колеги, які вивчають, як степи впливають на пом’якшення клімату.  В рамках нового проекту проводиться наукове дослідження здатності степів до поглинання та утримання (або накопичення) вуглецю. У майбутньому це допомогти місцевим громадам отримувати прибуток на міжнародному вуглецевому ринку.

Про це повідомила природоохоронна організація Rewilding Ukraine.

Дослідження проводять у Тарутинському степу в Одеській області, що на території Бородінської громади Болградського району на Одещині, а також в Біосферному заповіднику «Асканія-Нова». Попри тимчасову окупацію, науковці Херсонській області також виконують дослідження у рамках програми та роблять усе, щоб зберегти тварин.

Екологи вивчають здатність поглинання та спроможність степів утримувати  вуглець. Справа у тому, що місцеві громади можуть заробити на степах, і тоді фермери більше не будуть знищувати екосистеми. Як це працює? Щоб компенсувати викиди вуглецю від своєї діяльності, компанії купують на міжнародному вуглецевому ринку так звані «вуглецеві кредити», підтримуючи таким чином відновлення природних територій, які цей вуглець можуть поглинути та утримати. На даний момент механізм вуглецевих кредитів розроблений в основному для відновлення лісів та боліт, але дослідження допоможуть доповнити список і степами. Зараз відбуваються польові дослідження.

З огляду на зміну клімату сільська економіка потребує більш різноманітних джерел прибутку, серед яких обов’язково мають бути природоорієнтовані рішення – дружні до природи, прості та економічно ефективні заходи. Розширення площ природних територій, зокрема степів, є одним з них. Адже степи у природному стані здатні надавати екологічні послуги та можуть підтримувати економіку місцевих громад навіть в умовах кліматичних змін. В той час як монокультурне землеробство стає ризикованим, а також призводить до хімічного забруднення, ерозії ґрунту, деградації земель та опустелювання, – розповів фахівець з відновлення екосистем Rewilding Ukraine Олег Дьяков.

Польові дослідження у розпалі. На початку літа розпочалися польові дослідження, що відбудуться на різних етапах сезонного зростання рослинності у степу. Будуть досліджені різні ділянки степу – незаймані (природні), розорані та відновлені ділянки, сінокоси, пасовища, – щоб порівняти рівень поглинання та утримання вуглецю для визначення найбільш ефективних в цьому плані форм господарювання. Дослідження, які проводять ботаніки та ґрунтознавці, включають оцінку надземної та підземної рослинної біомаси, вологості ґрунту та вмісту розчинених у воді органічних речовин, вмісту азоту та вуглецю, дихання рослин, викидів вуглекислого газу з ґрунту, тощо.

“Разом з партнерами ми відновлюємо частину території, яка була незаконно розорана кілька років тому. Тож Тарутинський степ надає нам можливості для всебічних досліджень природних, відновлених та трансформованих через людську діяльність степів. Це дозволить зробити висновки і надати рекомендації зі сталого управління, відновлення та збереження цих найцінніших природних систем”, – додав Олег Дьяков.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *