В ніч на 19 липня будинок багатодітної родини Стеценків у одному з сіл Одеської області пошкодило вибуховою хвилею внаслідок ракетного удару. Що сталося з домівкою та як сім’я врятувалася, розповіли на Суспільному.
Під час повітряної тривоги Валентина разом з п’ятьма прийомними доньками ховалися в кімнаті на першому поверсі. Жінка розповіла, що під час обстрілу їх накрило дверима, які вирвало з петель.
“Я пам’ятаю, перший був удар – це, я так розумію, було біля школи, яка теж не дуже далеко від нас знаходиться. Другий удар був також там. І ось ці три удари, я взагалі думала, що це влучили в наш будинок. Цей останній удар, який був, ми отак лежали, і я в один момент подумала, що ми всі померли, але потім прокинулися”, – розповіла Валентина.
Від вибухової хвилі в будинку повилітали вікна, двері, впали шматки стелі. Наразі прибрали на першому поверсі, на другому поки не встигли. Там у родини було три дитячі спальні та два горища. 16-річна Олександра Гуркіна розповіла, що сталося з її кімнатою:
“Шафа впала, перекрив всю кімнату. Там також меблі частково впали, вікно вже поставили на місце, воно повністю сповзло донизу. Чотири місяці тому в кімнаті зробили ремонт, під час війни, і ніхто не знав, що всього чотири місяці кімната протримається. Дуже шкода, насправді. Я навіть декор замовила 18 липня”.
!["Подумала, що ми всі померли". Внаслідок обстрілу на Одещині пошкодило будинок прийомної родини "Подумала, що ми всі померли". Внаслідок обстрілу на Одещині пошкодило будинок прийомної родини](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/1f26e9bb07d81c5f.jpg)
!["Подумала, що ми всі померли". Внаслідок обстрілу на Одещині пошкодило будинок прийомної родини "Подумала, що ми всі померли". Внаслідок обстрілу на Одещині пошкодило будинок прийомної родини](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/79e124b9ae5ff03a.jpg)
На другому поверсі й кімната 11-річної Олександри Серієт. Її Валентина Стеценко удочерила перед початком повномасштабної війни. Дівчинка розповіла, що коли вперше побачила зруйновану кімнату, почала плакати.
!["Подумала, що ми всі померли". Внаслідок обстрілу на Одещині пошкодило будинок прийомної родини "Подумала, що ми всі померли". Внаслідок обстрілу на Одещині пошкодило будинок прийомної родини](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/2cabbe2f9b62ccbb.jpg)
Рідна донька Валентини Христина Букатинська живе в будинку навпроти. Через ракетний удар у жінки ушкоджене праве око, їй провели операцію та дістали уламки.
“Двоє дітей пішли в коридор, іншу дитину я взяла на руки й теж пішла в коридор. Малий після цих ударів почав дуже плакати. Чоловік сказав: давай я зачиню у кухні вікно, а ти зачини у кімнаті. Я заходжу у кімнату зачиняти вікно, і я відлітаю з цим вікном. І далі я взагалі нічого не пам’ятаю. Я бачу цю ракету, яка летить і все”, – зазначила Христина
Наразі Валентина Стеценко разом з доньками мешкають у людей, які прихистили їх, доки не відбудують дім.
!["Подумала, що ми всі померли". Внаслідок обстрілу на Одещині пошкодило будинок прийомної родини "Подумала, що ми всі померли". Внаслідок обстрілу на Одещині пошкодило будинок прийомної родини](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/158ba8b80eeb4066.jpg)
!["Подумала, що ми всі померли". Внаслідок обстрілу на Одещині пошкодило будинок прийомної родини "Подумала, що ми всі померли". Внаслідок обстрілу на Одещині пошкодило будинок прийомної родини](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/0eb26fdd46afda4f.jpg)