У місті Подільськ на Одещині планують вшанувати пам’ять 22 загиблих унаслідок ракетного удару РФ по військовій частині у селі Липецьке. Про таке Суспільному розповіла заступниця подільського міського голови Людмила Задорожна.
Журналісти Суспільного поспілкувались з родинами загиблих. Христина – дружина військовослужбовця Андрія Думбрави. У чоловіка залишились чотирирічна донька Вероніка, а дружина вагітна другою дитиною.
“Це відбулось десь за 20 хвилин до шостої, його знайшли останнім, передостаннім точніше. О пів на четверту, під вечір уже”, – розповіла Христина.
![В Подільську планують вшанувати пам'ять 22 загиблих унаслідок ракетного удару РФ. ВІДЕО В Подільську планують вшанувати пам'ять 22 загиблих унаслідок ракетного удару РФ. ВІДЕО](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/7dc4bd037494a5d0.jpg)
Дружина показала фото із сімейного архіву, згадала як познайомилась з Андрієм.
“Ми з ним познайомились біля ставу. Тоді я була дуже молода, 15 років. І він там був. Познайомились, так все закрутилось, зійшлись. Його забрали в АТО. Він приїхав з АТО, зробив пропозицію. Прожили ми з ним п’ять з половиною років. Дуже мало”, – зазначила Христина.
![В Подільську планують вшанувати пам'ять 22 загиблих унаслідок ракетного удару РФ. ВІДЕО В Подільську планують вшанувати пам'ять 22 загиблих унаслідок ракетного удару РФ. ВІДЕО](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/eff131f894b26fb2.jpg)
Мати загиблого Ольга Думбрава розповіла, що військовослужбовцем її син став одразу після ліцею, у 2014 році.
“Він сказав: “Ні, я піду служити”. Влаштувався в цю нашу частину, був водієм-електриком, часто їздив у відрядження. Був дуже хорошим сином. Для будь-якої матері її син – це святе. Просто найдорожче у мене відібрали. У них була дуже й дуже дружня сім’я, він дуже любив свою сім’ю, дружину, поважав. Постійно щось хотів їй зробити приємне: “Мамо, а як приготувати ось це, що зробити”, – додала Ольга.
![В Подільську планують вшанувати пам'ять 22 загиблих унаслідок ракетного удару РФ. ВІДЕО В Подільську планують вшанувати пам'ять 22 загиблих унаслідок ракетного удару РФ. ВІДЕО](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/52617dfeaddffe95.jpg)
Без батька та чоловіка залишилась після ракетного удару і сім’я Бондаренків: дружина Альона, десятирічний син Андрій, 15-річна донька Аня та кішка Ася. Альона Бондаренко працює у центральній лікарні міста, куди 24 лютого з військової частини привозили поранених. У той день була на чергуванні.
“Пролунав вибух, я чула, бо у нас будівля на розі. Потім, через пару хвилин пролунав другий вибух. Згодом вже з поліклініки мені подзвонили, сказали, що розбомбили частину. Я зрозуміла, що щось не так. Побігла в приймальню, побачила дуже багато поранених. І запитувала про свого чоловіка, мовляв, де він”, – розповіла Альона.
![В Подільську планують вшанувати пам'ять 22 загиблих унаслідок ракетного удару РФ. ВІДЕО В Подільську планують вшанувати пам'ять 22 загиблих унаслідок ракетного удару РФ. ВІДЕО](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/044feb8717f73fd7.jpg)
Павло Бондаренко загинув напередодні свого 42 дня народження. Дружина каже: її коханий 22 роки прослужив країні, й неодноразово був в зоні АТО та ООС.
“Така штука велика, він взявся за неї і вибіг, як розповіли його друзі, він хотів усіх врятувати. Але він вибіг, не встиг, тому що якраз в цей момент впала ракета чи бомба, і його просто винесло на 120 метрів. Знайшли під завалами. Бо його просто відкинуло хвилею”, – додала дружина загиблого Павла.
![В Подільську планують вшанувати пам'ять 22 загиблих унаслідок ракетного удару РФ. ВІДЕО В Подільську планують вшанувати пам'ять 22 загиблих унаслідок ракетного удару РФ. ВІДЕО](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/5d734eba75a3068b.jpg)
Унаслідок ракетного удару по військовій частині, що в селі Липецьке Подільського району, 24 лютого загинули 22 людини. Ще шістьох поранених дістали з-під завалів.
В пам’ять про них, та інших жителів району, що загинули за вісім років війни, планують перейменувати вулиці Подільська, розповіла заступниця міського голови Людмила Задорожна.
![В Подільську планують вшанувати пам'ять 22 загиблих унаслідок ракетного удару РФ. ВІДЕО В Подільську планують вшанувати пам'ять 22 загиблих унаслідок ракетного удару РФ. ВІДЕО](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/df53a488ffddbe7c.jpg)
“На даний час їх зараз 31 людина, яка загинула, 31 військовий, який віддав життя, звісно ми увіковічимо їх і в Алеї Слави, їх імена пропишемо, і розглянемо питання щодо перейменування вулиць на їх честь”, – розповіла Людмила Задорожна, заступниця голови міста.