У центрі первинної медико-санітарної допомоги № 4 на вулиці Левітана відремонтували сімейну амбулаторію з новим відділенням паліативної допомоги. Там працюватимуть різні спеціалісти, які надаватимуть психологічну, соціальну та духовну підтримку невиліковно хворим містянам.
Про це повідомила пресслужба Одеської міської ради.
Нове відділення відкрили 4 січня. Ремонтні роботи провели за кошти Національної служби здоров’я України (НСЗУ) на підставі підписаних декларацій та пакету мобільної паліативної допомоги, яка тут працює вже рік.
На другому поверсі повністю відремонтовано кабінети сімейних лікарів та маніпуляційний кабінет. Також окремі приміщення організовані для лікарів-онкологів та служби паліативної медичної допомоги.
«Завдяки підписанню декларацій із сімейними лікарями медустанови первинної ланки Одеси отримують фінансування для свого розвитку, проведення ремонту та закупівлі нового обладнання. Саме тому важливо, щоб кожен мешканець міста підписав декларацію з лікарем та зробив свій внесок у подальше покращення якості медичної допомоги в Одесі», – зазначила віцемер Світлана Бедрега.
Виїзна паліативна служба працює в ЦПМСД № 4 з квітня 2020 року та надає невиліковно хворим пацієнтам та їх родинам безкоштовну соціальну, психологічну та духовну підтримку.
У службі працюють терапевти, медсестри, онкологи та психологи, які виїжджають до пацієнтів додому. Зараз таких 400 людей. Для поїздок наприкінці 2021 рік служба закупила ще один автомобіль.
Також медики ЦПМСД №4 напередодні новорічних свят організували для паліативних пацієнтів акцію «Скринька добра», у зборі подарунків могли взяти участь усі охочі одесити. Крім того, за участю професійних візажистів та фотографів було реалізовано фотопроєкт для паліативних пацієнтів.
Сімейні лікарі ЦПМСД №4 підписали близько 83 тисяч декларацій з пацієнтами. Завдяки отриманим бюджетним коштам раніше в ЦПМСД №4 було відремнтовано сімейні амбулаторії та денний стаціонар, закуплено сучасні медичні меблі та лабораторне обладнання.
Паліативні хворі – пацієнти, які страждають на злоякісні новоутворення в III-ІУ стадії захворювання, ВІЛ-інфекцію/СНІД, вроджені вади розвитку, серцево-судинні, неврологічні, респіраторні, атрофічно-дегенеративні та інші прогресуючі захворювання та посттравматичні стани, що не можуть бути вилікувані сучасними засобами. Оскільки хвороби супроводжуються больовими симптомами, тяжкими розладами, то люди потребують медичної допомоги, догляду, психологічної, соціальної, духовної та моральної підтримки.
За даними МОЗ, щороку понад 1,5 мільйони осіб в країні потребують паліативної допомоги.