Десятки мільйонів вилучають в держбюджет: Визирська ОТГ звернулась до Кабміну

Під час реформи децентралізації створення територіальних громад надавало ОТГ привілеїв щодо залишку у розмірі 60% прибуткового податку громадян в місцевому бюджеті. А це досить вагомі кошти для розвитку населених пунктів громади. Для такої спроможної громади як Визирська, де діє одна з найпотужніших компаній, ТІС, – це серйозні гроші. Проте, реверсна дотація, яку у цієї громади забирають до держбюджету, позбавить змоги повноцінно розвивати нові населені пункти, які приєдналися до складу громади лише минулого 2020 року. Мова йде про десятки мільйонів гривень.

Про це повідомляє Лиманська Агенція Новин.

У Бюджетному кодексі передбачено таке поняття, як «дотація». Вона є двох видів — перша надається неспроможним (дотаційним) громадам, друга — реверсна — вилучається у спроможних ОТГ, таким чином відбувається бюджетне вирівнювання між громадами, щоб досягти сталого розвитку.

Але у Визирській громаді, при розрахуванні цієї реверсної дотації, фактично залишається приблизно 32%, пояснює заступниця Визирського сільського голови Наталія Бянова.

Наталія Бянова, заступниця Визирського сільського голови.

“Якщо ми пам’ятаємо, що до децентралізації кожна сільська рада мала прибуткового податку з доходів громадян всього-на-всього 25%, 60% — на район, і 15% — на рівень області. Так в нас зріс цей податок з 25% не до 60%, а фактично з 25% до 32%. Це дуже мало. Хочу сказати, що таких, по планах, Олег Джумберович говорив, що на цей рік 5, а по планах на 2022 рік таких громад в Одеській області буде всього 8. Перша громада сама велика, реверсна дотація буде в Одеської міської ради — 404 млн в них буде вилучатися. На другому місці буде Южненська, в якої буде вилучатися десь 92-93 млн. І на третьому місці наша Визирська громада, в якої буде вилучатися 87 млн”, – повідомила Наталія Бянова, заступниця Визирського сільського голови

Це дуже великі кошти, які сьогодні потрібні громаді для розв’язання проблем в її населених пунктах, кажуть депутати сільради.

Віталій Петрусенко, депутат Визирської сільської ради від «Команди розвитку».

“Враховуючи те, що на цей час до громади приєдналися три сільські ради додаткові, в яких достатньо тривалий час не робилися ані дороги, ані вуличне освітлення, не ремонтувалися школи — зовсім не робилися об’єкти інфраструктури. То коли такі кошти вилучаються з нашої громади, то її керівництво не виповнить свої обіцянки перед населенням, які надавалися людям, про те що будуть зроблені об’єкти інфраструктури, дороги, водогони тощо”, – повідомив Віталій Петрусенко, депутат Визирської сільської ради.

Іван Ососкало, секретар Визирської сільської ради.

“Цього року в нас іде, по-моєму, 66 млн, а наступного року іде вже понад 80 млн, на 2023 рік — понад 100 млн, а на 2024 рік — в межах 122 млн прогнозоване вилучення. 60, 100, 120 млн для громади за три роки — це величезна сума. Якщо взяти навіть в межах України, то ми одна з сільських громад, у якій йдуть такі великі вилучення. А це досить великі кошти, які б дали нам закінчити ту ж саму каналізацію, закінчити вуличне освітлення, закінчити дороги, освітні всі об’єкти, культури, медицини”, – поділився Іван Ососкало, секретар Визирської сільської ради

У зв’язку з цим депутати одноголосно підтримали звернення до Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до алгоритму розрахунку реверсної дотації при формуванні проєктів державного та місцевих бюджетів на 2022-2024 роки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *