“Лелеченьки”: в одеському парку встановили новий арт-об’єкт

В одеському парку Перемоги відкрили скульптуру під назвою “Лелеченьки”. Її автором став український художник та скульптор Лесь Панчишин, а робота — частиною еколого-просвітницького проєкту, який передбачає встановлення по всій країні платформ для гнізд лелек на електромережах. 

Вага скульптури складає 55 кілограмів, за висотою вона майже 2,5 метри. Робота виконана зі скловати. Поряд з нею встановили табличку з QR-кодом. За його допомогою кожен охочий може дізнатися про програму орнітологічної безпеки та збереження популяції лелек в країні.

Зокрема, там міститься інформація про проєкт “Збереження різноманіття тваринного світу”. Його запустило акціонерне товариство “ДТЕК Одеські електромережі”. Представники відомства більше ніж 8 років встановлюють бетонні платформи на опори електромереж, де раніше свої гнізда звили лелеки. За словами керівниці департаменту комунікації ДТЕК Діани Кладової, такі платформи збережуть життя птахів від струму, а електромережі від обривання.

Автором скульптури “Лелеченьки” став український художник і скульптор Лесь Панчишин. На відкриті артоб’єкту його не було через хворобу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *