Курорт Расєйка, що за 200 км від Одеси, цього сезону прийняв на оздоровлення тисячі туристів. Найбільше тутешній берег полюбляють мешканці столиці та Київської області: саме на таке Чорне море багато хто їздить кілька років поспіль. Кажуть, цінують ці місця за чистоту й красиві місця, де збережено флору й фауну. Поряд – заповідна територія “Тузлівських лиманів”, багато птахів, риби, а туристів готові розмістити понад 50 баз відпочинку та безліч міні-готелів, під які місцеві жителі переобладнали свої колишні дачі.
Уперше за багато років до Расейки зробили дорогу. Раніше на відстань від Татарбунар до моря, це 35 км, витрачали години. Зараз – не більш як 30 хвилин. Дорожники завершують встановлювати знаки, скоро нанесуть на асфальт розмітку. Завдяки якісній дорозі тут не лише побільшало туристів, у ці місця повірили бізнесмени: відкрили нові магазини, готелі, надають послуги.
Проте, далеко не всі підприємці чесно сплачують свої внески до бюджету. Зі злісними неплатниками доводиться вести “просвітницьку” роботу місцевій владі. Адже з кожною гривнею сюди має прийти конкретний результат: покращення сервісу й благоустрою.
“Підприємці стали сплачувати більше туристичного збору, у минулому році курорт Расейка сплатив до місцевого бюджету 62 тисячі гривень, – у цьому році очікуємо в рази збільш туристичного збору. Є й проблеми, це заборгованість за сплату земельних ділянок, ми її поступово вирішуємо. Крім того, ще одна проблема, що деякі підприємці зареєстровані не в нашій громаді, а в місті Ізмаїл, Татарбунарах, хоча надають послуги тут, на курорті. Тому ми переконуємо їхсплачувати податки на території Лиманськї громади, за місцем веденя підприємницької діяльності”, – пояснює голова громади Василь Резніченко.
Завдяки інвесторам у центрі Расейки збудована нова пішохідна зона, ще з’явиться освітлення, лавки, урни для сміття. Між тим, для місцевої комунальної служби це літо стало справжнім випробуванням. Зізнаються: самі не чекали такого напливу туристів, – сміття за курортниками ледь встигали прибирати.
Крім того, курорт Расєйка лише перший рік як увійшов до складу Лиманської громади. Але має ті самі проблеми, що й уся громада: привозна питна вода, відсутність каналізації, погані внутрішні дороги. Проте місцева влада робить усе можливе, аби покращити інфраструктуру рекреації. Бо прогнозує: відпочивальників наступного літа буде ще більше.
Детальніше – у ВІДЕО від СИЛИ ГРОМАД: