У Теплодарі планують запустити пілотний проєкт з переробки сміття

Пілотний проєкт інноваційного методу переробки твердих побутових відходів способом піролізу планують впровадити в місті Теплодар на Одещині. Про це йшлося на засіданні постійної комісії з питань екології, природокористування, запобігання надзвичайним ситуаціям та ліквідації їх наслідків 5 серпня.

Про це повідомляє пресслужба Одеської обласної ради.

Як розказав директор департаменту економічної політики та стратегічного планування облдержадміністрації Дмитро Радулов, для реалізації проєкту з будівництва та реалізації комплексу з переробки відходів вважається за доцільне створити спільне підприємство.

Члени комісії погодили проєкт рішення обласної ради про надання згоди КП «Централізована закупівельна організація Одеської обласної ради» на участь у якості співзасновника підприємства ТОВ «ЕКО ЕНЕРГІЯ ПІВДЕНЬ» та рекомендували його до розгляду на сесії.

Як зазначили учасники зустрічі, проєкт не передбачає фінансових внесків від обласної ради, а у випадку успішної реалізації буде поширений на всю область. У липні пілотний проєкт переробки був детально розглянутий на науково-експертній раді в ОДА та отримав позитивні висновки.

«Цей проєкт є дуже важливим та перспективним для Одещини, тож нам потрібно його підтримати», — зауважив голова комісії Валентин Волканов.

Довідково.

Піроліз – високотемпературний процес, що дозволяє розкладати органічні речовини на більш прості газоподібні компоненти. У промисловості на великих підприємствах використовуються піролізні котли, принцип дії яких заснований на піролізному процесі. Для таких котлів використовують нафтову сировину, деревину, торф, кам’яне вугілля, сланець, буре вугілля. Ще в 70 – х роках були зроблені перші установки для розщеплення складних речовин в гази. Таким чином, піролізний процес, що відбувається в котлах, дозволяє отримувати газоподібні вуглеводні, такі як пропан, етан, бутан та їх суміші. Також корисними продуктами піролізу є пропілен, етилен, бутадієн і бутилен. Корисними продуктами також є смоли, що містять такі речовини як: нафталін, бензол, ксилол, антрацен, толуол і багато інших. У піролізних котлах на твердому паливі ( торфі, деревині, вугіллі ) відбуваються процеси коксування, дегазації, а також карбонізації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *