Мистецький спадок: у Визирській громаді відроджують садибу художника Кузнецова

Дослідник Сергій Сєдих захоплюється історією видатного художника — Миколи Дмитровича Кузнєцова. Також відновлює його садибу в селі Степанівка, що на території Визирської ОТГ Одещини. У маєтку дослідник проводить експозиції, презентації, присвячені митцю.

Визирська ОТГДослідник розповідає: у цій садибі проводилися і різні заходи, наприклад, Кузнєцовські пленери, у 2006-2007 роках сюди приїжджали художники, писали роботи, які нині складають основу фонду. За словами Сергія Сєдих, картини планують включити до експозиції художніх творів, адже завдяки їх село Степанівка зображена вже в доробку сучасних художників.

 

Під час досліджень життя видатного земляка, зібрався чималий обсяг матеріалів,  серед них – документи, фотографії, а також копії робіт Кузнєцова, автентичні речі, які належали художнику. Все це, за словами Сергія Сєдих, потрібно об’єднати у відновленому маєтку М. Д. Кузнєцова. Для цього потрібно закінчити ремонтні, подекуди – реставраційні роботи. Хотілося б, підкреслює Сергій, щоб залишився дух часу, щоб люди перейнялися тим, чим жив художник і що його надихало на створення робіт.

Визирська ОТГЗ приєднанням Степанівки до Визирської громади для садиби з’явилися  нові можливості, адже населений пункт розташований, на думку Сергія Сєдих, в дуже вдалому місці, з якого можна швидко і якісно зробити культурний острівець.

“Сьогоднішня презентація була присвячена двом речам, це історичні матеріали, які за ці роки вдалося знайти — фотографії. І тема «Степанівка в мистецтві», – розповідає Сергій Сєдих, ініціатор відновлення садиби М. Кузнєцова.

Керівництво Визирської громади зацікавлене розвивати свій культурний потенціал, і прагне познайомити з творчим доробком митця якомога більше людей.

“У першу чергу ознайомитися з творчістю Кузнєцова. Є можливість побувати в місці, де він проживав, а також так близько познайомитися з його творчістю. Я б хотіла подякувати Сергію Сєдих за те, що він провів таку цікаву екскурсію і за те, що він є опікуном цього маєтку. Та робота, яку він тут робить, я вважаю, заслуговує на увагу. Я думаю, що це цікава локація нашої громади, яка може бути не тільки туристичним, а й культурним надбанням”, – Катерина Кушнір, керівниця відділу культури, туризму і охорони культурної спадщини Визирської сільської ради

Визирська ОТГ“Історію одні пишуть, інші придумують, а у нас придумувати нічого не потрібно, у нас вже є ця історія. Тому, я думаю, що ми докладемо зусиль для того, щоб зробити це місце значущим в нашому селі й громаді. Це кроки для об’єднання цього об’єкта і громади. Цей об’єкт на території громади, але не в її власності, якби маєток був би власністю громади, ми могли б вкладати сюди кошти, для того, щоб можна було побачити ту красу, яка була свого часу закладена Кузнєцовим, коли будувалося це місце. Могли б відреставрувати приміщення, відновити музей. Тому потрібно залагодити всі юридичні моменти, щоб зробити це місце в тому числі й для туризму”, – ділиться Василь Хміленко, староста Першотравневого старостинського округу Визирської ОТГ.

Наразі громадане може фінансово підтримувати цей проєкт, тож культурну спадщину намагаються зберегти небайдужі меценати. Кошти на відновлення будівлі виділяють Олександр Чебручану і Віталій Кутателадзе. 

Джерело – Лиманська Агенція Новин

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *