Посадовці з громад Одещини складатимуть іспит на знання державної мови – АМУ

1 червня у центральному офісі АМУ відбулася церемонія підписання Меморандуму про співробітництво між Асоціацією міст України та Національною комісією зі стандартів державної мови. Документ підписали Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан та Голова Національної комісії зі стандартів державної мови Орися Демська.
Про це повідомили в Одеському РВ АМУ.
Партнерство між АМУ та Нацкомісією зі стандартів державної мови передбачає консолідацію зусиль і можливостей, спрямованих на організацію та проведення іспитів на визначення рівня володіння державною мовою посадовцями місцевого самоврядування.
Також з метою формування широкої мережі майданчиків для іспитів в усіх регіонах України були визначені такі завдання:
  • розроблення спільного плану заходів з метою організації та проведення іспитів на рівень володіння державною мовою;
  • формування списку осіб, які візьмуть участь у іспиті на рівень володіння державною мовою;
  • погодження вимог до апаратного, програмного забезпечення, а також до приміщень, де відбуватимуться іспити на рівень володіння державною мовою тощо.
Під час підписання Виконавчий директор АМУ висловив сподівання, що взаємодія та співробітництво з Комісією допоможе налагодити процес складання іспиту в українських муніципалітетах.
“Сьогодні надзвичайно важливо забезпечити рівний доступ до складання мовного іспиту та отримання відповідної сертифікації як у великих містах, так і у найменших громадах. Тож облаштування сучасної мережі приміщень для його проведення допоможе зручно та комфортно скласти іспит у своїй громаді кожному посадовцю місцевого самоврядування”, – підкреслив Олександр Слобожан.
Голова Національної комісії зі стандартів державної мови наголосила, що підписання меморандуму про співпрацю – це важливий крок на шляху укріплення партнерських відносин з містами України.
“Вважаю, що тільки скоординована спільна робота, спрямована на встановлення стандартів державної мови дозволить підвищити якість її володіння”, – зазначила Орися Демська.
В рамках Меморандуму АМУ та Нацкомісія зі стандартів державної мови проводитимуть координаційні зустрічі, консультації та спільні заходи, а також надаватимуть актуальні інформаційні матеріали щодо створення мережі, де відбуватимуться іспити на рівень володіння державною мовою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *