Українських заробітчан вакцинуватимуть на кордоні з Польщею безкоштовно

Українці, які їдуть до Польщі на заробітки будуть в обов’язковому порядку проходити вакцинацію від COVID-19 на українсько-польському кордоні. Як повідомляє Wirtualna Polska, їх щеплюватимуть однодозовим препаратом Johnson & Johnson, який не треба колоти повторно. 

«Це буде свого роду фільтр, що захищає країну від проникнення коронавірусу ззовні. Ми вже щодня виявляємо по кілька інфікованих на наших контрольно-пропускних пунктах на кордоні з Україною. Люди, які приїжджають на роботу в Польщу, повинні бути вакциновані, що посилить наш захист”, – заявив глава медцентру Medyk у Жешуві Станіслав Мазур, один з організаторів кампанії вакцинації в Підкарпатті.

За його словами, застосування одноразового препарату дозволить уникнути можливих ускладнень при організації прийому другої дози.

«Компанії, які наймають іноземців на будівництво, сезонні роботи, побоюються спалаху коронавірусу, який згодом може заблокувати роботу. Чекаємо замовлених доз і відразу після цього приступимо до вакцинації”, – пояснив Мазур.

Видання зазначає, що судячи з отриманих на пунктах пропуску даних, українці, які приїжджають до Польщі, хочуть вакцинуватись, оскільки в Україні в них мало шансів щепитися.

Як вказано в повідомленні польського МОЗ, вакцинацію в Польщі може зробити кожен іноземець: студенти, вчені, люди з дозволом на роботу, а також дружини і діти іноземців.

«Нікому не потрібен для цього постійна посвідка на проживання для вакцинації. Вакцинація в Польщі доступна кожному: застрахованій і незастрахованій особі, польському громадянину і іноземцю“, – сказав Войцех Андрусевич, прессекретар МОЗ.

Міністерство опублікувало на своєму сайті керівництва по вакцинації українською та російською мовами. Коли сам розпочнеться вакцинація українців, ще нема інформації.

Нагадаємо, в Україні з початку кампанії з вакцинації від COVID-19 отримали щеплення менше мільйона осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *