Спецоперація в Усатове: СБУ перевіряє, чи Одеса захищена від диверсантів та терористів

СБУ та інші силові структури розпочали на території Суворовського району Одеси та в селі Усатове триденну перевірку захищеності об’єктів від можливих терористичних посягань.

Про це у Фейсбуку повідомляє Управління СБУ в Одеській області.

У заходах беруть участь підрозділи СБУ, Національної поліції, Національної гвардії, Збройних Сил України, Державної прикордонної служби, ДСНС, Військової служби правопорядку, а також представники органів державної влади та місцевого самоврядування”, – йдеться у повідомленні.

Головними завданнями є перевірка ефективності напрацьованих алгоритмів захисту об’єктів підвищеної небезпеки та ключових державних об’єктів, військових, стратегічно важливих об’єктів критичної інфраструктури тощо.

Зазначається, що тренувальні заходи проходять в умовах максимально наближених до реальних, та із дотриманням прав і свобод громадян. При цьому в окремих районах можливе тимчасове запровадження обмежувальних заходів.

У зв’язку з цим Служба Безпеки простить жителів та гостей регіону із розумінням поставитися до тимчасових незручностей, належним чином реагувати на законні вимоги правоохоронців, а також бути пильними – надавати інформацію про підозрілих осіб, факти чи наміри здійснення протиправної діяльності, виявлення вибухонебезпечних предметів чи не%Eбґрунтованих польотів безпілотників.

Нагадаємо, Служба безпеки України перевіряє всю інформацію, яка може становити загрозу національній безпеці держави, а співробітники спецслужб переведені у режим підвищеної готовності в усіх регіонах країни.

Про це в коментарі Укрінформу повідомив речник СБУ Артем Дехтяренко, відповідаючи на запитання, чи перевіряють правоохоронці інформацію про роздмухування сепаратистських настроїв в окремих регіонах України.

«Служба безпеки не лише бореться з наслідками проблем, а запобігає їм, діючи на випередження. Тому, звичайно, СБУ постійно моніторить, аналізує та перевіряє всю інформацію, яка може свідчити про загрози державній безпеці України. Ми адаптуємо свою роботу залежно від актуальних викликів часу. При цьому значна її частина може бути непублічною. Це – одна зі специфіки служби. Також налагоджена системна комунікація і співпраця з колегами по силовому блоку, котрі згідно з законом відповідають кожен за свій напрям», – сказав Дехтяренко.

Відповідаючи на питання щодо можливих провокацій на травневі свята, про які писали деякі ЗМІ, Дехтяренко наголосив, що право громадян на мирні зібрання є невід’ємною частиною демократії, однак мітинги чи зібрання мають відбуватися в межах закону та з урахуванням складної епідситуації й карантинних обмежень, що діють в регіонах.

Він також зазначив, що країна-агресор проводить інформаційні спецоперації з метою поширення панічних настроїв в українському суспільстві, а також може провокувати акції протесту і заворушення.

«Слід пам’ятати, що сьогодні наша країна змушена протистояти проявам гібридної війни з боку РФ. І мова йде, зокрема, про інформаційні спецоперації, поширення панічних настроїв у суспільстві, провокування акцій протесту і заворушень. Все це – окремий напрям роботи російських спецслужб. Ми це чудово розуміємо і протидіємо. Не лише під якісь конкретні дати, а системно. Також нагадаю, що відповідно до норм чинного Кримінального кодексу, злочини проти основ національної безпеки України, викриття та розслідування яких є безпосереднім завданням СБУ, є особливо тяжкими. Мова йде про дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, посягання на територіальну цілісність та недоторканність України тощо. Тому до будь-яких спроб розхитати ситуацію чи влаштувати провокації ми ставимося з особливою увагою», – запевнив речник СБУ.

Метою проведення антитеростичних заходів, які зараз проводить СБУ на Одещині, є удосконалення міжвідомчої взаємодії з протидії можливим терористичним і диверсійним загрозам. Під час тренувань посилена увага приділяється відпрацюванню дій із захисту стратегічно важливих об’єктів та кордонів держави.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *