Починаючи з 1 квітня 2021 року на внутрішніх водоймах Одещини починає діяти заборона на любительський та промисловий вилов водних біоресурсів у зв’язку з їх нерестом.
Про це повідомляє Одеський рибоохоронний патруль.
З 1 квітня по 30 червня заборонено вилов риби на річці Південний Буг у межах Одеської області, річках Кодима, Тилігул, Великий та малий Куяльник, Барабой, інші малі ріки Одеської області з їх придатковими системами (крім водних об’єктів наданих в користування для цілей аквакультури відповідно до вимог чинного законодавства).
Заборона встановлюється на Дністровських водоймах у період:
– з 15 квітня по 15 червня в р. Дністер з рукавом Турунчук та заплавних озерах (заборона не поширюється на спеціалізований промисел оселедця);
– з 15 квітня по 31 липня в Дністровському лимані з плавнями (заборона не поширюється на спеціалізований промисел оселедця);
– з 15 квітня по 15 червня в Кучурганському водосховищі.
На Дунайських водоймах:
– з 15 квітня по 29 травня в р. Дунай (заборона не поширюється на спеціалізований промисел оселедця);
– з 15 квітня по 15 червня у придунайських озерах (оз. Ялпуг – Кугурлуй, оз. Кагул. оз. Картал, оз. Катлабух, оз. Саф´ян, оз. Китай та інші) та озері Сасик;
– з 15 квітня по 15 червня в Стенцівсько – Жебріянських плавнях;
По Причорноморських лиманах:
– з 15 квітня по 15 червня в Хаджибейському лимані;
– з 1 травня по 15 червня на ділянці Сухого лиману в межах Овідіопольського району.
Крім того, наголошують фахівці, у період нересту риби також заборонено пересування будь-яких плавзасобів крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів.
“Також не можна проводити у рибогосподарських водних об’єктах та в прибережних захисних смугах днопоглиблювальні, вибухові, бурові, сейсмологічні роботи, видобуток гравію та піщано – ракушкової суміші, проводити забір води без ефективних рибозахисних пристроїв”, – йдеться в повідомленні.
У період дії нерестової заборони любительське рибальство дозволено з берега однією поплавковою, або донною вудкою з одним гачком і спінінгом, на ділянках водойм, які визначені Управлінням Державного агентства рибного господарства у Одеській області.
Одеський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись природоохоронного законодавства. Якщо ви помітили порушення – прохання терміново повідомляти за номером телефону «гарячої лінії» відомства: (098) 798-47-93.