Одеська облрада збудує ПЦР-лабораторію за 8 млн гривень

Одеська обласна рада вирішила побудувати нову ПЛР-лабораторію на вулиці Академіка Воробйова, 5. На це з бюджету витратять не менш як 8 мільйонів гривень. Роботи планують завершити до Дня Незалежності.

Про це розповіла директорка обласного департаменту охорони здоров’я Наталія Одарій-Захар’єва.

За її словами, для будівництва лабораторії обласна влада вже отримала необхідний пакет документів, включно з дозволами від Міністерства охорони здоров’я та Одеської міської ради. Попередньо її будівництво обійдеться обласному бюджету не менш ніж у 8 мільйонів гривень. Відкрити її планують до кінця літа.

“Вірус є, він постійно мутує, тому вірусологічна лабораторія ніколи не завадить. Більш того, з обласного бюджету вже закупили два ПЛР-обладнання для майбутньої установи. Будівництво плануємо завершити до 30-річчя Незалежності України. Тоді зможемо всю північ за дослідженнями замкнути на цій лабораторії”, – додала Одарій-Захар’єва.

Ескіз майбутньої обласної ПЛР-лабораторії.

Розмістити обласну ПЛР-лабораторію планують на вулиці Академіка Вороб%0ова, 5. Земельна ділянка в 1,2 га належить обласній громаді, однак, за словами Наталі Одарій-Захар’євої, міська рада повинна була надати дозвіл на будівництво.

Наразі містобудівні умови на будівництво вже отримані, а колишні суперечки через нову обласну ПЛР-лабораторію між міським та обласним керівництвом Одарій-Захар’єва назвала “непорозумінням” та запевнила, що наразі всі дійшли згоди.

Нагадаємо, в березні 2021 року одеська міська влада відкрила нову ПЛР-лабораторію на базі інфекційної лікарні на вулиці Пастера, 5/7. Її потужність розрахована на 200 досліджень на добу. Лабораторія вже пройшла сертифікацію і почала прийом біоматеріалів на дослідження. Її будівництво міському бюджету обійшлося у майже 10 млн гривень.

Джерело – Суспільне

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *