Обійшлася у понад 500 тисяч доларів: евакуація танкера Delfi перевищила суму, вказану у контракті

Евакуація танкера Delfi обійшлася у понад 500 тисяч доларів та перевищила суму, вказану у контракті, розповів Андрій Іванов, представник компанії “Трансшип”, яка займалася евакуацією. Кошти на транспортування судна, яке сіло на мілину на пляжі “Дельфін” в Одесі, виділили приватні компанії.

Скільки точно витратили на евакуацію судна Іванов не озвучив. Послався на те, що це “засекречена інформація”.

Також він розповів, що зняття судна з кіля та його транспортування до порту “Чорноморськ” ускладнило пошкодження правого борту танкера. Він зазначив, що відновити його не можна.

Іванов додав, що про пошкодження стало відомо під час підйому танкера. Крім того, за його словами, Delfi був перевантажений металевими конструкціями, якими його заповнили в ході експлуатації, а також піском і намулом, що зібралися в ньому за 9,5 місяців лежання біля берегів Одеси.

За словами представника компанії “Краншип” Івана Ніякого, наступний крок – підняти танкер Delfi на берег та гарантувати його безпечну стоянку в порту Чорноморська. Він додав, що наразі немає ухваленого плану дій з вирішення подібних ситуації із евакуацією суден, що зазнали краху.

Повинні бути розроблені інструкції з взаємодії різних органів, для того, щоб коли з’являється повідомлення про якусь аварійну ситуацію відразу проводилось реагування. Випадок з Delfi показав, що місяць служби не могли між собою розібратися. Також для виконання робіт, яким ми займалися, повинна бути спеціальна служба,” — зазначив Ніякий.

Додамо, за словами Андрія Іванова, порт “Чорноморськ” для стоянки обрали, через те, що там є можливість зберігати Delfi без шкоди навколишньому середовищу. Саме там зараз перебуває затонулий торік катер “Іволга”.

Зазначимо, 10 вересня голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований розповів, загальна сума збитків, завдана витіканням забруднюючих речовин з танкера Delfi, склала 16,3 тисячі доларів, що у гривнях — близько 453 тисяч гривень.

Нагадаємо, що судно знаходилося на одеському узбережжі майже рік – з листопада 2019 року.

Про прибирання танкера 10 вересня повідомив керівник Одеської ОДА Максим Куций на своїй сторінці в Facebook. За його словами, роботи почалися на світанку. Куций зазначив, що операція “дуже непроста у технічному виконанні” та потребує “точних і неквапливих дій”.

ФОТО – Олександр Вельможко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *