Каруселей не буде: міністр Аваков заявив про зміни до виборчого процесу

Міністерство внутрішніх справ ініціювало зміни до виборчого кодексу і готується до забезпечення прозорості виборчого процесу.

Про це сьогодні, 21 серпня, заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«На сьогоднішній день термін охорони виборчих дільниць – 8 днів до виборів. Це дуже велике навантаження на весь особовий склад. Тому, ми будемо виходити з ініціативи – охорона дільниць три дні. Цю ініціативу вже розглядає відповідний комітет Верховної ради», – зазначив він.

Арсен Аваков  наголосив на необхідності скорегувати деякі положення законодавства, коли йдеться про перереєстрацію людей напередодні виборів, “тобто те, що прийшло на зміну відкріпним талонам”.

«Якщо хтось живе у Василькові, а на момент виборів пішов і перереєструвався де-небудь у Броварах, тому що там подруга балотується в мери, наприклад. Щоб припинити таке ми даємо одну маленьку поправку», – пояснив міністр внутрішніх справ.

Арсен Аваков закликав усіх учасників виборчого процесу діяти в рамках закону.

«Ми вже зараз бачимо в деяких регіонах активність, неадекватну виборчому законодавству: побудова сіток, використання підкупу виборців і так далі. Ми дуже розраховуємо, що пара-трійка публічних покарань таких діячів приведе до того, що баланс у системі буде збережено, й використання сіток не буде реалізовано. У всіх інших випадках, після консультацій із ЦВК і з Громадянською мережею «ОПОРА», ми бачимо, що ми можемо забезпечити чесні, прозорі, адекватні вибори», – підкреслив міністр.

Джерело – Нацполіція в Одеській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *