У Біляївському районі фермер розводить породистих кіз

Хтось захоплюється городництвом, садівництвом, тримає гусей, курей. А біляївець Анатолій Животков тримає і розводить кіз. Фермер з Одещини зізнається, що займається цим не скільки, щоб мати собі молоко або продавати комусь, а тому що просто йому це подобається.

Про це повідомляє “Біляївка.Сіті”.

Зараз у Анатолія в господарстві вдома знаходяться п’ять кіз, ще з десяток – на свободі у спеціально обладнаному вигоні. То, пояснює він, молодняк підростає. Одна коза, за його словами, в день дає приблизно два літри молока. Якщо більше – до трьох літрів, то вже козирна коза.

Особливість козячого молока в тому, що воно на різнотрав’ї, і тварина ніколи не хворіє на туберкульоз, на відміну від корови. А це значить, що його можна пити сирим.

“Я раніше теж пив лише коров’яче молоко і вважав, що кращого бути не може. Ніколи не думав, що козяче таке смачне. Хтось говорить про неприємний запах. Все це залежить від догляду за твариною. Коли вона утримується у чистоті, то і запаху не буде. Більше того, молоко поживне і корисне, особливо для людей з гіпертонією”, – зазначає чоловік.

Однак, застерігає, парне (сире) молоко не рекомендують вживати надміру. Лише стакан зранку і стакан ввечері.

коза“Це, як пігулки, дозовано. Бо якщо більше, сире молоко по печінці б’є ще більше, ніж алкоголь”, – пояснює він.

А от молоко, яке скисло, можна пити, скільки хочеться. Такий варіант нашому герою подобається більше. Самостійно робить з молока Анатолій бринзу. Це поки що виключно його право. Але він подумує залучити з часом до цього і дружину.

В мене усі кози породисті – шутові, їх ще називають безрогі. Вуха кумедно так висять, я їх кличу зайці мої. Оскільки змішувати породу не можна (тут все як у собак), довелось купити і породистого цапа”, – розповів фермер.

Як і за будь-якою худобою, за козами теж потрібен догляд. Найбільша турбота, розповів господар, то подбати про корм для тварин. Адже одна коза з’їдає в день приблизно чотири кіло сіна. Якщо порахувати, на 20 кіз треба мати 80 кг, на місяць – це не менше 2.5 тон.

Однак, тримаючи худобу, ніколи багатим не будеш, говорить Анатолій  – справа це невдячна. І не заперечує, що, можливо, і йому колись перегорить цим займатися. Однак поки що він отримує від цього задоволення, нехай і без прибутку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *