“Багато знаю про корупцію”: у військовій частині на Одещині побили військослужбовицю

Побиття військовослужбовиці Наталії Куліш та можливі корупційні злочини командування частини, де вона проходить службу, розслідує військова служба правопорядку, військова прокуратура і НАБУ.

Про це повідомила журналістам сама Куліш і заступник міністра оборони Іван Руснак.

«Командуванням військової частини разом із військовою службою правопорядку і військовою прокуратурою було вжито всі заходи, відкрито провадження, і зараз фахівці вивчають ситуацію, яка мала місце, та будуть встановлені причини дій однією особи щодо іншої», – заявив Руснак.

За його словами, між жінками-військовослужбовцями стався факт «нестатутних взаємовідносин», що призвело до травм Куліш, яка наразі проходить лікування у відділенні щелепно-лицьової хірургії Військово-медичного клінічного центру Південного регіону України (Одеса).

За даними заступника міністра, інцидент стався 14 грудня, а керівництву потерпіла про це повідомила 19 грудня – попросила дозволу звернутися по відповідну медичну допомогу. На лікування в стаціонар жінка надійшла 21 грудня. Руснак зазначив, що зараз з потерпілою спілкуються співробітники НАБУ і військової служби правопорядку.

При цьому він не став коментувати заяву потерпілої про корупцію у військовій частині, через що, за її словами, і стався конфлікт. Кухаря-контрактника Загороднюк від службових обов’язків не відсторонено.

«Зараз проводиться розслідування. За його результатами буде вжито всіх правових рішень», – сказав Руснак.

Він наголосив, що рішення, пов’язані зі службою всіх учасників конфлікту, будуть прийняті Військовим оперативним командуванням «Південь» за результатами службового розслідування.

«Жінки – нова категорія військовослужбовців для нас. Нам потрібно працювати в напрямку вивчення поведінки жінок в цих умовах», – заявив Руснак.

Як повідомлялося, 25 грудня міністр оборони України Андрій Загороднюк на своїй сторінці в Facebook повідомив, що в Одеській області на території однієї з військових частин побито жінку-військовослужбовця. Журналістам потерпіла Наталія Куліш заявила, що її побили товариші по службі через протести проти дій керівництва. Внаслідок побиття жінка дістала струс головного мозку, у неї вибито два передні зуби, інші травми. Зараз вона проходить лікування у Військово-медичному клінічному центрі Південного регіону України (Одеса).

Куліш служить у військовій частині А-3438 в селищі Красносілка Лиманського району. За її словами, причиною конфлікту став її відкритий протест проти дій керівництва, представники якого, як вона стверджує, без документального оформлення організували вивезення продуктів харчування з частини.

Також жінка заявила, що військовослужбовців примушують (зокрема, її, хоча у неї інша спеціалізація – кухар) проводити в частині ремонтні роботи без відповідних офіційних наказів.

Руснак зустрівся із постраждалою 26 грудня. Після зустрічі до журналістів вийшла і сама Куліш.

Вона наголосила, що їй пообіцяли, що тиску, погроз і постійних допитів більше не буде, а зуби їй відновлять за бюджетний кошт: як пояснила постраждала, інша військова вибила їй два зубних імпланти під час бійки.

«Побили, напевно, за те, що знаю багато про корупцію. Сухпаї видають без документів, з кухні цивільні кухарі виносять продукти з кухні, військовослужбовці працюють не за своїми посадами. Я, наприклад, виконувала будівельні роботи, хоча служу на посаді кухара», – заявила Наталія Куліш.

Вона також звинуватила двох офіцерів у покриванні злочинів: підполковника Дмитра Ангелюка – у корупції, а старшого лейтенанта Михайла Савича – в ігноруванні її побиття.

Представник оперативного командування «Південь» у свою чергу заявив журналістам, що впродовж двох діб у військовій частині проходило службове розслідування, яке не підтвердило слова Куліш.

«Чому вона це зробила? Особиста образа, незадоволення. Військовослужбовець подала документи про перевід у другий рід військ і може думала, що це прискорить якось процес. Проводиться службове розслідування, і факт бійки не підтверджується, більше 10 військовослужбовців кажуть, що цього не було. Підтверджується тільки факт словесної перепалки», – заявив представник оперативного командування, який не назвався.

Він також додав, що до приготування їжі Куліш не мала стосунку, а готує для частини звичайне комерційне підприємство.

Нагадаємо, 25 грудня міністр оборони Андрій Загороднюк повідомив, що в у військовій частині на Одещині побили жінку-військовослужбовця. Він взяв справу під особистий контроль.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *